Hírek

Robog az Arrabona Expressz

A Győri ETO FC 2-1-re nyert az MVM Paksi FC otthonában az OTP Bank Liga hatodik fordulójában.
OTP Bank Liga, 6. forduló
MVM Paksi FC – Győri ETO FC 1-2 (0-1)
Paks, 2000 néző. Játékvezető: Garcia (chilei)
Paks: Csernyánszki – Heffler T., Éger, Fiola, Báló – Bartha (Montvai, 75.), Sifter, Vayer. (Heffler N., 46.), Sipeki, Kiss T. – Böde (Hrepka, 46.). Vezetőedző: Kis Károly
Győr: Stevanovics – Babics, Fehér, Djordjevics, Völgyi – Pilibaitis, Trajkovics (Tokody, 56.), Ji-Paraná (Windecker, 68.) – Koltai, Aleksidze (Ahjupera, 77.), Dinjar. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerzők: Montvai (90.), illetve Völgyi (41.), Pilibaitis (84.)

[p]A harmadik percben a brazil Ji-Paraná 38 méterről lövésre szánta el magát, nagy erejű, léc alá tartó próbálkozását Csernyánszki Norbert tolta szögletre. A 15. percben a paksiaknak is volt egy nagy helyzetük: Kiss Tamás indította a baloldalon Bálót, aki az alapvonaltól 14 méterre a hosszú felső sarok irányába emelt, a labda azonban a lécről a játéktéren túlra pattant! Öt perc elteltével Kiss Tamás ezúttal Bödét hozta játékba a jobb oldalról, aki 12 méterről, jobbal kapura lőtt, a labda egy védőn megpattanva centikkel a bal felső sarok mellett hagyta el a pályát.[/p]

[p]A 31. percben Vayer jobb oldali szöglete után a labda a lécen csattant. A kihagyott helyzetek ezúttal is megbosszulták magukat: a negyvenedik percben Dinjar játszott a jobb oldalon futó Koltaihoz, aki középre adott, az ott érkező Völgyi pedig 14 méterről, középről ballal a bal felső sarokba lőtt (0-1).[/p]

[p][i]„A vadász ül hosszú, néma lesben, vár sebes nyilára jó vadat”[/i] (Vörösmarty: Szép Ilonka)[br]
Ez a klasszikus idézet tökéletesen illett a győriekre, akik türelmesen kivárták, míg a hazaiak minden helyzetüket kihagyják, aztán lecsaptak, és előnnyel mehettek a pihenőre.[/p]
[picture=”939″ title=”Összességében a győriek kerültek előtérbe (fotó: paksifc.hu)”]
[p]A 48. percben Hrepka letette a labdát Heffler Norbertnek, aki közelről Stevanovic kapusba lőtt. Az 52. percben Dinjar középre lőtt labdáját Fiola menteni akarta, de öngólt vétett, a játékvezető azonban les miatt nem adta meg a találatot! A 72. percben Heffler Norbert baloldali beadását Kiss hat méterről fejelte a bal felső sarok irányába, de Sztevanovics védett. Sifter a 78. és a 82. percben is veszélyesen fejelt, de gól egyikből sem lett. A 83. percben Koltai csavart kapura balról, de Csernyánszki bravúrral szögletre mentett.[/p]

[p]Pörögtek az események ezerrel, a 84. percben Dinjar szöglete után Pilibaitis hétméteres fejeséhez csak hozzáérni tudott Csernyánszki, védeni nem, így a labda a kapu jobb oldalában kötött ki (0-2). A kilencvenedik percben Heffler Tibor indította egy hosszú passzal Montvait, aki először Stevanovicba lőtte a labdát, majd a kipattanót hét méterről a kapuba passzolta (1-2). [/p]

[p]A Győr eddig még nem tudott nyerni Pakson, ez a sorozat most megszakadt, a kisalföldiek remek szériája viszont tovább tart, hiszen a Debrecenhez hasonlóan még mindig tökéletes mérleggel menetelnek.[/p]