Az angolok ellen is nyert az ETO

A Győri Rába ETO 6-1-re nyert az angol bajnok Helvécia Futsal London ellen az UEFA Futsal Cup bécsi selejtezőjének második meccsén.
UEFA Futsal Cup, selejtező, 2. mérkőzés, Bécs
Helvécia Futsal London (angol) – Rába ETO 1-6 (0-2)
100 néző. Játékvezetők: Pesko (szlovák), Franko (máltai)
Helvécia: Dalton – Pinto, Ursell, Rodriges, Szőcs. Csere: Abreu, Gomes, Guimaraes, Lisboa, Mota, Mortlock, Betancor. Edző: Negrao Wilson Ronaldo
Győr: Balázs – Dobre, Gyurcsányi, Lódi, Ninho. Csere: Al-Ioani, Dróth, Harnisch, Mincho, Peczár, Matkovics (kapus), Bárdosi. Edző: Artur Melo
Gólszerzők: Pinto (34.), ill. Al-Ioani (11., 28., 40.), Gyurcsányi (13.), Ninho (24.), Harnisch (40.)

A csoport állása
1. Rába ETO 6 pont (15-1)
2. Stella Rossa 3 (11-9)
3. Helvécia Futsal London 3 (8-9)
4. Anzsi Tallinn 0 (2-17)

[p]Az első napon az észt Anzsi Tallinn ellen gólzáporos, 9-0 győzelmet arató Rába ETO az angolok ellen is magabiztosan kezdett, az első nagy lehetőség mégis a rivális előtt adódott. Ez kimaradt, s ezután egyre nagyobb lett a győri nyomás a Helvécia kapuján. A magyarok sorra alakították ki a helyzeteket, s a fölény a 11. percben érett góllá. Sőt, két perc múlva növelni is tudta előnyét az ETO, amely jól, s nagy mezőnyfölényben játszott, végig kézben tartotta, irányította a játékot az első húsz percben.[/p]

[p]Ugyanúgy kezdődött a második félidő, ahogyan az első: kimaradt angol lehetőség után az ETO szerzett gólt, majd nem sokkal ezután megint a kisalföldiek találtak a kapuba. Négygólos előnyök tudatában a magyarok nyugodtan játszottak, remekül tartották a labdát és az előnyüket. Izgalmakat csak a hajrá hozott, amikor a Helvécia vészkapus-játékra váltott, ám végül ebből is a győriek jöttek ki jobban, hiszen az utolsó percben biztosították győzelmüket. A sikerrel az ETO nagy lépést tett a csoportelsőség felé, két mérkőzés után hibátlanul áll a négyes élén. A győriek a keddi szünnap után szerdán 21 órakor a házigazda osztrák Stella Rossa csapatával csapnak össze.[/p]

[appendixbox][p][b]Artur Melo,[/b] a Győr vezetőedzője: – Ez a mérkőzés nehezebb volt, mint a nyitótalálkozó, mert az angol csapat jól védekezett és egy fárasztó első összecsapás után kellett pályára lépnünk. A találkozó elején megint sok helyzet maradt kihasználatlanul. Kezdtünk is türelmetlenek lenni, nem összpontosítottak mindig kellőképpen a játékosaink, akiknek gratulálok a jó játékhoz és a győzelemhez. Szerdán ismét nyerni szeretnénk, mert minden megszerzett pont beleszámít az európai rangsorba.[/p][/appendixbox]

[picture=”877″ title=”Ezúttal is ellenállhatatlan volt a Rába ETO (fotó: etofutsal.hu)”]

[p]A másik mérkőzésen a házigazda Stella Rossa 8-2-re legyőzte az észt Anzsi Tallinn együttesét.[/p]

[p]A keddi szünnapot kihasználva városnézésre indult a Rába ETO küldöttsége. A csapat Bécs egyik nevezetességével, Schönbrunnal ismerkedtek meg.[/p]