Már nem tökéletes a Pécs

A Kecskeméti TE-Ereco 2-2-es döntetlent ért el a Pécsi MFC otthonában az OTP Bank Liga ötödik fordulójában.
OTP Bank Liga, 5. forduló
Pécsi MFC – Kecskeméti TE-Ereco 2-2 (2-1)
Pécs, 4000 néző. Játékvezető: Iványi
Pécs: Dibusz – Simonfalvi, Lantos, Todorovic, Törtei – Horváth Zs. (Goia, 55., Marovic, 79.), Pintér A., Nagy O. – Bajzát (Fröhlich, 46.), Gyánó, Scepanovic. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
KTE: Ribánszki – Gyagya, Koszó, Balogh, Mohl – Bertus (Ebala, 75.), Bori, Savic, Gyurgyó, Stokic (Litsingi, 55.) – Simon A. (Foxi, 55.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Gól: Bajzát (21.), Todorovic (23.), illetve Gyurcsó (36.), Litsingi (85.)

[p]Egyik legjobbja, a sérült Tököli Attila nélkül játszott a Kecskemét a százszázalékos Pécs otthonában.[/p]

[p]Húsz percen keresztül kiegyenlített volt a játék, a Kecskemét valamivel aktívabb volt, többet kezdeményezett, ezért a két kapus közül a hazai Dibusz Dénesnek akadt több feladata. Aztán két perc alatt két gólt lőttek a baranyaiak! A 21. percben Simon beadását Bajzát Péter kapura fejelte, Ribánszki csak belekapni tudott a labdába (1-0), majd a 23. percben Az előző gólhoz hasonló jelenet játszódott le. Ezúttal Nagy beadását fejelte kapura Bajzát, Ribászkiról kipattant a labda, Nenad Todorovics pedig bekotorta (2-0).[/p]
[picture=”845″ title=”A szünet előtt még a Pécs dominált”]
[p]Még a szünet előtt szépített a Kecskemét, a 36. percben Stokic indította nagyszerűen Gyurcsó Ádámot, aki 16 méterről élesen a hosszú sarokba lőtt (2-1). A szünetig nem változott az állás.[/p]

[p]A 67. percben Bertus 22 méterről lőtt, a labda a bal alsó sarok mellé ment egy méterrel. A 74. percben Gyagya Attila fejese a keresztlécen pattant! A 85. percben egyenlített a Kecskemét! Litsingi passzolt nagyszerűen Gyurcsóhoz, aki nyolc méterről Dibusz mellett a kapuba gurított (2-2). A győzelem megszerzéséhez is közel állt a KTE, hiszen a 89. percben Foxi lőtt 22 méterről, Dibusz a keresztlécre ütötte a labdát, majd másodszorra megfogta.[/p]