Visszatekintő a harmadik fordulóra

Lezajlott az OTP Bank Liga harmadik fordulója. Négy patinás csapat pont, a Ferencváros pedig még győzelem nélkül van. A Debrecen, a Pécs és a Győr a tabella tetejéről tekint le a riválisokra.

[subhead]Gólok[/subhead]

[p]Elég komoly visszaesésről számolhatunk be, az eddigi legszegényebb forduló volt a harmadik. A 18 gól mérkőzésenkénti 2.25-ös gólátlagot jelent. A Budapest Honvéd négy rúgott találatával kiemelkedett a csapatok közül, ráadásul két egymást követő meccsen tette ezt meg. Hat csapat rúgott egy gólt, öt pedig még egyet sem: Haladás, Vasas, Újpest, Videoton, Ferencváros. Az újpestiek az egyetlenek, akik még nem találtak be az ellenfél kapujába az új szezonban. A Honvéd rúgta eddig a legtöbb gólt, kilencet, mögötte a DVSC áll nyolc találattal. A legjobb gólarányé a hajdúságiaké (+6), a Honvéd a második (+5). A kapott gólok tekintetében a Vasas van az élen (11), majd a ZTE jön (8). E két csapaté a legrosszabb gólarány is: –8 az angyalföldieké, –6 a zalaiaké.[/p]

[picture=”606″ title=”Kecskeméti siker Diósgyőrben (fotó: sporthir.hu)”]

[p]A gólokban leggazdagabb meccset ismét a Honvéd produkálta: 4-0 a Vasas ellen. A Debrecen–Vasas 5-2 továbbra is vezeti a gólgazdagsági meccslistát. A pápaiak megkapta első góljukat, így a Győrrel együtt ők jegyzik a legkevesebb találatot (egyet-egyet). [/p]

[p]Goran Maric remek szériában van: mindhárom találkozón betalált, így a Pápa támadója négy találattal vezeti a góllövőlistát. Ugyanezt mondhatja el magáról Horváth Zsolt, ám ő egyelőre meccsenkénti egy találattal beérte, így háromgólos. Adamo Coulibaly az első körben berámolt mesterhármasából él. A kispesti Danilo Oliveria magabiztos tizenegyes végrehajtónak bizonyul (három gól, mindhárom kísérletből) és a kaposvári Milan Perics a hétvégi duplájával szintén három gólnál jár. Az öt gólvadászból csak egy a magyar…[/p]

[subhead]Péntek, szombat, vasárnap vs. 1, X, 2[/subhead]

[p]Óriási volt a hazai fölény ebben a fordulóban: hat találkozón született hazai siker (Győr–Haladás 1-0, Siófok–Újpest 2-0, Kaposvár–Videoton 2-0, Honvéd–Vasas 4-0, Pécs–Zalaegerszeg 2-1, Debrecen–Ferencváros 1-0), egy idegenbeli győzelem (Diósgyőr–Kecskemét 1-2), míg egy meccs végződött döntetlenre (Paks–Pápa 1-1).[/p]

[p]Eddig az összes forduló egy-egy döntetlent hozott, összesítésben dominál a hazai pálya: 23 meccsen 14 hazai győzelem, 3 döntetlen és 6 idegenbeli siker. Pénteken egy gól esett, szombaton 11 (átlagban 2.75), vasárnap 6 (átlagban 2). Az eddigi legjobb átlagú nap továbbra is az első forduló péntekje volt, hét találattal.[/p]

[picture=”725″ title=”A Vasas padlóra került Kispesten (fotó: fcvasas.hu)”]

[subhead]Lapok[/subhead]

[p]A sárga lapokban óriási növekedést láthatunk: 23 illetve 26 volt az első és második kör figyelmeztetésinek száma, most viszont 39! Ez 4.88-as mérkőzésenkénti átlagnak felel meg. Ahogy megszokhattunk az OTP Bank Ligában: három helyszínen három játékos mehetett korábban zuhanyozni. Ugyanúgy, mint eddig mindig. A Haladásból Iszlai Bence, a Vasasból Mileusznics (idén már másodszor) és a Diósgyőrből Gohér Gergő állt ki. A legtöbb lapot Pécsett osztották ki: négy-négy sárgát, míg Siófokon csak egy-egy figyelmeztetést adott a játékvezető. A Debrecen eddig a legsportszerűbb csapat, egy sárga lappal.[/p]

[subhead]Érdekességek, szériák[/subhead]

[p]A Honvéd mindegyik találkozóján kapott tizenegyest, a három meccsen összesen négyet! Ebből egyet kihagytak (ki is kaptak), de az utóbbi hármat értékesítették, és nyertek is. Az első félidőben 12 gól esett, a másodikban mindössze hat. Ismét a Honvédot kell kiemelni: az első félidejüket eddig mindig megnyerték. A második játékrészben a Pécs mérlege makulátlan.[/p]

[p]Három forduló után négy csapat áll pont nélkül. A negyedik forduló után ez biztosan maximum három lesz, hiszen a Vasas és a Haladás egymás ellen játszik.[/p]