Dzsudzsák: két nap, két meccs

Vasárnap és hétfőn is játszott felkészülési mérkőzést Dzsudzsák Balázs orosz csapata, az Ausztriában edzőtáborozó Anzsi Mahacskala.

[p]A magyar válogatott labdarúgó vasárnap kezdőként 76 percet játszott a brazil Comercial ellen 2-1-re elvesztett edzőmeccsen. A dagesztáni együttes volt veszélyesebb az első játékrészben, ez pedig nagyban Dzsudzsák Balázs érdeme is volt, ugyanis a magyar szélső a mezőny egyik legaktívabb tagjaként sokat volt játékban. Ehhez képest a dél-amerikaiak szereztek vezetést – írja a sport24.hu.[/p]

[p]Több gól nem született az első negyvenöt percben, ám a fordulást követően az örökifjú Roberto Carlos egalizálni tudott büntetőből. A 71. percben tíz emberre fogyatkozott az Anzsi, Igonin vette túl komolyan a mérkőzést, majd a brazilok megszerezték a győztes gólt. Dzsudzsák ezt már csak a kispadról láthatta, nem sokkal korábban lecserélte őt edzője. A vége tehát 2-1 lett a Comersialnak.[/p]
[picture=”428″ title=”Roberto Carlos és Dzsudzsák Balázs”]
[p]A magyar játékos hétfőn csereként 33 percet kapott a Baník Ostrava elleni találkozón. Mindeközben a dagesztániak az első felvonásban feltörölték ellenfelükkel a padlót, fél óra elteltével pedig a gólok is potyogni kezdtek, 3-0 lett az első felvonás.[/p]

[p]A fordulás után már 4-1 volt az orosz gárdának, amelybe az 57. percben szállt be a magyar légiós. A cseh ellenfél ugyan megszorongatta az Anzsit, azért így is 4-3-as győzelem lett a vége.[/p]