A szlovákok ellen is győztek

A Kecskemét után a szlovák FC Nitra ellen is nyert (2-0) a Vasas-Híd. Az angyalföldiek szombaton is edzőmeccset játszik.

[p]Komjáti András vezetőedző a kezdőcsapatban négy frissen érkező játékosnak adott lehetőséget, akik nem is okoztak csalódást és a régiekkel, illetve a fiatalokkal kiegészülve végig kezükbe tartották a mérkőzést. Az első negyedóra végén egy átlövés lepattant a szlovák védőkről, Simics rácsapott a labdára és a hálóba továbbította. Nem sokkal a mérkőzés vége előtt kisszögletet végzett el a Vasas, a belőtt labda Mileusnicsról vágódott az ötösre, Beliczky eszmélt először, és megszerezte második gólt.[/p]
[p]– Elégedett voltam a látottakkal, a felkészülés ezen időszakához képest biztató volt a játék képe – nyilatkozta a klub hivatalos honlapján Komjáti András vezetőedző. – A szlovák kapus, Lubos Ilizi megbízhatóan látta el feladatát, bár igazán nem is tették próbára ellenfelünk támadói. Egy nagy védése azért volt, amikor egy cseles szabadrúgás után hárított egy lapos lövést. A nyíregyházáról érkező kameruni jobbhátvéd, Makadji Boukar is kifejezetten jó benyomást tett rám, védőfeladata ellátása mellett nagyon sokszor kapcsolódott be az összjátékba, az előtte játszó Kulcsár Dáviddal jól megértették egymást. Gáspár Józsefet megviselte a nagy meleg, a szünetben rosszul érezte magát, a helyére beszálló Radvány Dávid fiatal kora ellenére – akárcsak egy héttel ezelőtt –, most is érett játékot mutatott. A középpályán Milos Jokicson látszott, hogy tud futballozni, volt egy szép megmozdulása, ami után a kapufát találta el, ha fizikailag utoléri magát, mindenképpen a hasznunkra lehet, akárcsak a horvát csatárunk, Marko Simics, aki jó helyzetfelismerésének köszönhetően góllal mutatkozott be. [/p]
[p]A Vasas legközelebb szombaton játszik edzőmérkőzést, a Dukla Banská Bystrica ellen, idegenben.[/p]
[picture=”196″ title=”Hasznos meccset játszott a Vasas a nagy melegben (fotó: fcnitra.sk)”]