Kötelező győzelem San Marinóban

A magyar csapat közepes játékkal is begyűjtötte a három pontot.

[p]A pont és rúgott gól nélkül álló San Marino fogadta a magyar válogatottat az Euerópa-bajnoki selejtező E-csoportjának hetedik játéknapján. A mieink számára a cél egyértelműen a győzelem volt, hiszen a budapesti találkozón Dzsudzsákék nyolc góllal terhelték meg a miniállam hálóját. [/p][p]Lelkes és nagyszámú magyar szurkolótábor előtt vonultak ki a csapatok a pályára, amelynek talaja az egész napos eső miatt eléggé felázott, nem éppen kedvezve így a kombinatív játéknak. Az összeállításból kiderült, hogy Egervári Sándor két csatárral, a Luxemburgban gólt szerző Szabics Imrével és a Görögországban játszó Németh Krisztiánnal a soraiban küldi pályára a magyar csapatot. A középpályán három támadószellemű középpályás mögött szűrőként egyedül Elek Ákos szerepelt. Sérülés miatt Gera Zoltán és Vadócz Krisztián, betegség miatt pedig Lázár Pál került ki a csapatból, noha utóbbi a kispadon azért helyet foglalhatott.[/p][p]Már a mérkőzés elején támadólag lépett fel a magyar csapat. Az első akcióból Koman beadása elsuhant Németh feje előtt, a kilencedik percben pedig a fiatal csatár a saját védőjéről lepattanó labdával bombázott a bal kapufára. Öt perccel később Dzsudzsák gólját les miatt – jogosan – érvénytelenítette a montenegrói játékvezető. Az azonban már negyed óra elteltével is jól látható volt, hogy az első gól megszerzéséig nagy türelemre lesz szükségük a magyar támadóknak. A 18. percben Juhász Roland kapott sárga lapot, a belső védő így kénytelen lesz kihagyni a következő svédek elleni összecsapást. A 21. percben a leshatáron mozgó Németh lépett ki, de nagy helyzetben a kapusba lőtt, míg a kipattanó labda Dzsudzsák mellkasáról az alapvonalon túlra jutott. Három perccel később az amúgy igen agilisan játszó Németh fordult le a védőjéről, de élesen középre lőtt labdája a hazai kapusról szögletre pattant. A félidő végére aztán megtört a jég! Szabics jól helyezett lövését Simoncini kapus még kivédte, a szögletből azonban gól született. Dzsudzsák kanyarított a bal oldalról, a labda az üresen álló Lipták elé került, aki laposan a hosszú sarokba vágta a játékszert (0-1). A Videoton védőjének ez volt az első gólja a nemzeti együttesben.[/p]
[p]A második félidő szakadó esőben kezdődött, ennek ellenére gyorsan növelték az előnyt a mieink. A 49. perc elején Dzsudzsák ívelt mesterien középre, a jól érkező Szabics pedig hat méterről a bal sarokba fejelte a labdát (0-2). A többnyire amatőr labdarúgókból álló hazaiak ereje szép lassan elfogyni látszott. Az 50. percben Németh lépett ki, de hosszan vette át a labdát és a hazai kapusba vezette azt. A 68. percben a magyar védelem hathatós segítségével helyzetbe került San Marino. Vanczák és Elek hibáját kihasználva Vitaioli fejelt kevéssel a bal kapufa mellé. A 83. percben Koman Vladimir szánta magát lövésre, és a mintegy 25 méteres bombája megpattant Della Valle karján és a kapu bal oldalába vágódott (0-3). Két perccel később megint a san marinói védő volt főszerepben. Hibájából Németh Krisztián lőtt az oldalhálóba. A hosszabbításban még Dzsudzsáknak volt egy villanása. Középre tartó lövését azonban a hazaiak legjobbja, Simoncini magabiztosan hárította.[/p][p]A magyar válogatott közepes játékkal hozta a kötelezőt, San Marinoban nyert 3-0-ra. Mivel a svédek 5-0-ra kiütötték a finneket, így válogatottunk maradt a 3. helyen a csoportban.[/p]
[picture=”17″ title=”Szabics Imre újra betalált a válogatottban”]

[p][b]Játékosok értékelése[/b][/p][p][u][b]Király Gábor:[/b][/u] Egyetlen védést kellett bemutatnia még az első félidőben. Ezen kívül semmi dolga nem volt. (0)[/p][p][b][u]Vanczák Vilmos:[/u][/b] Védelmi feladata nem igen volt, de láthatóan keveset ment fel a támadási akciókkal. Azzal, hogy ő nem futott fel a jobb szélen, nagyon egyoldalasak voltak a támadásaink. (5)[/p]
[p][u][b]Lipták Zoltán:[/b][/u] Neki sem kellett sokat a védekezéssel foglalkoznia, az egyetlen san marinói támadásnál azonban könnyen zavarba jött. A góljánál remekül helyezte a hosszú sarokba a labdát, ezen a meccsen most ő volt veszélyesebb a belső védőink közül. (8)[/p][p][u][b]Juhász Roland: [/b][/u]Az első félidőben többször elkésett a becsúszásaival, de a második félidőben már kiválóan semlegesítette az ellenfél legjobb játékosát. Támadásban most nem volt annyira aktív, bár volt néhány veszélyes helyzete, és a második félidőben kis szerencsével gólt is szerezhetett volna. (7)[/p][p][u][b]Laczkó Zsolt:[/b][/u] A két szélső védő közül egyértelműen ő volt az aktívabb, bár támadásban ő is sokkal többet léphetett volna fel. A második félidőben már aktívabbnak tűnt, de sokkal több beadást és felfutást vártam volna tőle. (6)[/p][p][u][b]Elek Ákos:[/b][/u] Remekül látta el a feladatát, a san marinóiak több támadása rajta akadt el. A támadásokban nem igen vett részt, de összességében a saját feladatát megoldotta. (7)[/p][p][b][u]Koman Vladimir:[/u][/b] Vanczák felfutásai hiányában neki kellett volna bejátszania a jobboldalt, de nem igazán sikerült neki az első félidőben. A második periódusban többet volt játékban, de sok helyzetben érződött rajta a játékhiány. A góljánál kis szerencse is kellett ahhoz, hogy a labda utat találjon a kapuba. (8)[/p][p][u][b]Hajnal Tamás:[/b][/u] Elekkel párban jól bejátszották a középpálya közepét. Hajnal teljesítménye is inkább a második félidőre javult, bár az első részben is voltak kiváló labdái. Támadásban remekül összefogta a csapatot, és a pontrúgásaiból rendre veszélyhelyzet alakult ki. (7)[/p][p][u][b]Dzsudzsák Balázs:[/b][/u] Egyértelműen a legaktívabb játékosunk volt. Pengés megoldásaival kitűnt a mezőnyből, bár sokszor indokolatlanul cipelte a labdát és többször egyénieskedett. A második félidőre az ő játéka is javult, amit mutat remek gólpassza is. Az idő előrehaladtával egyre jobban játékba jött, és egyre veszélyesebben szolgálta ki a támadókat. (9)[/p][p][u][b]Szabics Imre:[/b][/u] Remekül játszott, jól tartotta meg a felívelt labdákat és kiválóan tette le azt a középpályásoknak. Ha kicsivel nagyobb szerencséje van, akkor több gólt is szerezhetett volna, ennek ellenére gyönyörű fejesgólt szerzett és kiváló teljesítményt nyújtott. (8)[/p][p][u][b]Németh Krisztián:[/b][/u] Nagyon aktív volt ő is mindkét félidőben, de a helyzetkihasználásán még lehetne javítani. Ha higgadtabb, több gólt is szerezhetett volna. (7)[/p][p][u][b]Czvitkovics Péter:[/b][/u] Beállása után nem sokat volt játékban. Egy-két szép akcióban részt vett, de látszik rajta, hogy lassúsága és körülményessége miatt nem tud egész meccsen a válogatott hasznára lenni. (5)[/p][p][b][u]Koltai Tamás:[/b][/u] A kevés játékidő miatt nem mutatott semmi értékelhetőt. (0)[/p][p][b][u]Pintér Ádám:[/u][/b] A kevés játékidő miatt nem mutatott semmi értékelhetőt. (0)[/p]