Griezmann elintézte a németeket, a franciák döntőbe jutottak

A házigazda 2-0-ra nyert a világbajnok ellen az Európa-bajnokság elődöntőjében.

Stade Vélodrome, Marseille, játékvezető: Nicola Rizzoli (olasz)
Németország: Neuer – Kimmich, Boateng (Mustafi, 61.), Höwedes, Hector – Schweinsteiger (Sané, 79.), Can (Götze, 67.), Kroos – Özil, Draxler, Müller. Szövetségi kapitány: Joachim Löw
Franciaország: Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann (Cabaye, 92.), Payet (Kanté, 71.) – Giroud (Gignac, 78.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
Gólszerző: Griezmann (tizenegyesből 45+2., 72.)

A német válogatott a házigazda franciákkal találkozott az Európa-bajnokság elődöntőjében.

Az elődöntő fontosabb történéseiről ezúttal is élő hírfolyamban számoltunk be:

VÉGE! A francia válogatott lesz a portugálok ellenfele a vasárnapi döntőben!

Lloris hatalmasat védett még a végén, Kimmich fejesénél.

Állva tapsol a publikum: Antoine Griezmann lejön, helyére Cabaye érkezett a 92. percben.

Ollézik a francia publikum. Három perc van hátra, nem tudnak mit kezdeni a németek a kiválóan záró francia védelemmel.

Giroud helyén Gignac a 78. percben, majd Schweinsteiger helyén Sané.

Kapufával válaszolnak a németek! Jön a hajrá.

GÓL! Eldőlt?! Griezmann a 72. percben!

Kanté-Payet csere a franciáknál, mindez a 71. percben.

A 67. perctől Götze folytatja Can helyén.

Kényszerű német csere: Mustafi jött be Boateng helyére.

Francia rohamokkal kezdődött a második félidő.

Vége a félidőnek!

Tizenegyeshez jutottak a franciák Schweinsteiger kezezése után! Griezmann nem rontott a félidő hosszabbításában! 0-1!

Feléledtek a franciák: komoly hibát követtek el a németek hátul, de az utolsó passzra visszazárt Höwedes, és kritikus pillanatban mentett a 43. percben.

A 37. percben újabb francia szabadrúgás: ezúttal Pogba lövését húzta le Neuer.

Schweinsteiger lövése fölé ment volna a 27. percben, de Lloris inkább beleütött még.

Harminc méterről lőtt rá Payet egy szabadrúgást, Neuer viszont könnyen védett.

Eltelt 22 perc: eddig a németek játszanak fölényben.

Müller került helyzetbe a 13. percben, de mellé lőtt. Nem sokkal később már Lloris-nak volt dolga, Can helyzeténél mentett nagyot.

A hetedik perc legelején Griezmann tört be a német védők között, de Neuer kitolta a nem túl erős, de sarokra tartó lövést.

Kézgyanús eset a német tizenhatoson belül, de a Canról levágódó labda után szöglet jöhetett a második percben.

Szólnak a himnuszok, majd kezdetét veszi a mérkőzés!

A németeknél Mats Hummels eltiltott, Mario Gomez és Sami Khedira pedig sérült.

A két szakvezető kihirdette a kezdőcsapatokat:

Németország: Neuer – Kimmich, Boateng, Höwedes, Hector – Schweinsteiger, Can, Kroos – Özil, Draxler, Müller.

Franciaország: Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann, Payet – Giroud.