EB 2016

Umtiti hibátlanul debütált

Mindenki ilyen kezdésről álmodik a válogatottban.

Az eltiltott Adel Rami helyén kezdett a francia válogatottban Samuel Umtiti. Az Izlandot egy félidő alatt megsemmisítő gallok védője éppen ezen a negyeddöntőn debütált a nemzeti tizenegyben, amire lehetősége már eleve csak leendő barcelonás csapattársa, Jérémy Mathieu sérülését követően nyílt, hiszen eredetileg nem jelölte őt a keretbe Didier Deschamps.

Bár a franciák 4-0 után két gólt azért bekaptak, Samuel Umtiti teljesítményére passzok terén biztosan nem lehetett panasz. A Squawka ugyan a pontos számot nem adta ki, de az biztos, hogy a Barca-védő hibátlan maradt (vagyis minden alkalommal sikeresen továbbított), pedig nem egy és nem is két átadással próbálkozott. Alighanem sokan kiegyeznének egy ilyen debütálással…

Umtiti egyébként az első mezőnyjátékos a francia válogatottban 1966 óta, aki Eb-n vagy vb-n győztes mérkőzésen mutatkozott be.