Bajnokok Ligája
AMSTERDAM, NETHERLANDS - APRIL 10: Christiano Ronaldo of Juventus Turin and Jurgen Ekkelenkamp of Ajax Amsterdam battle for the ball during the UEFA Champions League Quarter Final first leg match between Ajax and Juventus at Johan Cruijff ArenA on April 10, 2019 in Amsterdam, Netherlands. (Photo by TF-Images/Getty Images)

Ronaldo csukafejesével vezetett a Juventus, a vége döntetlen

Neres a második félidő első percében szerezte az Ajax találatát.

Mozgalmas meccset játszott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének odavágóján a holland Ajax és az olasz Juventus. A kezdő sípszó előtt a két együttes egymás elleni mutatójában az olaszok álltak jobban nyolc győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel.

A találkozó első félidejében a hazaiaknak volt több helyzete, vezetést azonban a vendégek szereztek: ki más, mint Cristiano Ronaldo talált be, méghozzá egy szépségdíjas csukafejesből (0-1). A szintén tetszetős gólpasszt válogatottbeli csapattársa, João Cancelo adta.

Ez volt Ronaldo 125. BL-gólja, amellyel magasan vezeti a rangsort. Erről itt írtunk bővebben.

A második félidő elején fél perc alatt egyenlített az Ajax: a brazil válogatott David Neres lőtte ki remek mozdulattal a kapu bal oldalát (1-1).

Helyezek még voltak szépszámmal, az Ajax lesgólig, a Juventus kapufáig jutott, gól viszont nem esett több. A meccs 1-1-es döntetlennel zárult, a visszavágót jövő kedden rendezik.

MANCHESTER, ENGLAND - APRIL 10:  Lionel Messi of FC Barcelona competes with Luke Shaw of Manchester United during the UEFA Champions League Quarter Final first leg match between Manchester United and FC Barcelona at Old Trafford on April 10, 2019 in Manchester, England. (Photo by Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)