Bajnokok Ligája

Ronaldo csukafejesével vezetett a Juventus, a vége döntetlen

Neres a második félidő első percében szerezte az Ajax találatát.

Mozgalmas meccset játszott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének odavágóján a holland Ajax és az olasz Juventus. A kezdő sípszó előtt a két együttes egymás elleni mutatójában az olaszok álltak jobban nyolc győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel.

A találkozó első félidejében a hazaiaknak volt több helyzete, vezetést azonban a vendégek szereztek: ki más, mint Cristiano Ronaldo talált be, méghozzá egy szépségdíjas csukafejesből (0-1). A szintén tetszetős gólpasszt válogatottbeli csapattársa, João Cancelo adta.

Ez volt Ronaldo 125. BL-gólja, amellyel magasan vezeti a rangsort. Erről itt írtunk bővebben.

A második félidő elején fél perc alatt egyenlített az Ajax: a brazil válogatott David Neres lőtte ki remek mozdulattal a kapu bal oldalát (1-1).

Helyezek még voltak szépszámmal, az Ajax lesgólig, a Juventus kapufáig jutott, gól viszont nem esett több. A meccs 1-1-es döntetlennel zárult, a visszavágót jövő kedden rendezik.