Bajnokok Ligája

Ha van ember, akinek a góljai aranyat érnek, az Diego Godín

Bár Cristiano Ronaldo még büszkén mutogatta az első félidőben az őt végig fütyülő Atlético-drukkereknek a kezével, hogy ő már bizony öt Bajnokok Ligáját nyert, a Juventus és portugál játékosa végül csalódottan hagyta el a Wanda Metropolitano gyepét, a madridiak nyerték meg ugyanis 2-0-ra a BL-nyolcaddöntő első meccsét. És a helyzeteket elnézve igazából még nagyobb is lehetett volna a különbség.

Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo gestures during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match between Club Atletico de Madrid and Juventus FC at the Wanda Metropolitan stadium in Madrid on February 20, 2019. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP)
Cristiano Ronaldo egyetlen mozdulattal megsemmisítette az Atlético szurkolóit
Megtalálták a drukkerek a portugál klasszist, érkezett a válasz.

Az Atlético góljait két uruguayi belső védő szállította, előbb José María Gímenez lőtt estében a hálóba a 78. percben, majd nem sokkal később Diego Godín lövése pattant meg pont annyira Ronaldón, hogy Wojciech Szczesnynek esélye sem legyen a hárításra. A madridiak csapatkapitánya a fontos gólok embere, belső védőként nem sokszor eredményes, de ha igen, akkor általában a legkiélezettebb pillanatokban.

Az összefoglaló:

Volt már gólja

• azon a 2014 májusi bajnokin, amit az utolsó fordulóban rendeztek a Nou Campban és amelyen lényegében a bajnoki cím múlt, Godín találatával lett 1-1, az Atlético pedig bajnoki címet nyert 18 év után;
  • a 2014-es Bajnokok Ligája-döntőben, amivel egészen a 93. percig vezetett az Atléti, aztán jött Sergio Ramos egyenlítése, majd a hosszabbításban már kivégezte ellenfelét a Real;
  • ás szintén 2014-ben, a világbajnokságon döntötte el az olasz-uruguayi csoportrangadót Brazíliában, amellyel a dél-amerikai válogatott jutott tovább.

És ezek csak az igazán nagy meccsek, miközben például beesik pár olyan találat is, mint például a mostani idényben az Athletic Bilbao elleni, amit a 91. percben szerzett és amivel 3-2-re nyert a Barcát üldöző Atlético. Úgyhogy Diego Godín nem csak az elmúlt évek egyik legjobb belső védője, de tényleg igazi vezére mind az Atlético Madridnak és az uruguayi válogatottnak is.

Eredmény – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések

Atlético Madrid (spanyol)-Juventus (olasz) 2-0 (0-0)
gól: Giménez (78.), Godín (83.)

Schalke 04 (német)-Manchester City (angol) 2-3 (2-1)
gól: Bentaleb (38., 45., mindkettőt 11-esből), illetve Agüero (19.), Sané (85.), Sterling (90.)
kiállítva: Otamendi (68., Manchester City)

Nyitókép: Angel Martinez/Getty Images

France's forward Kylian Mbappe reacts at the end of the Euro 2020 qualifying football match between Moldova and France, on March 22, 2019 at Zimbru stadium in Chisinau. (Photo by FRANCK FIFE / AFP)