Bajnokok Ligája bajnokok ligája

Kapusbravúrok és egyetlen gól: a Juve legyűrte a Manchester Unitedet

A Real Madrid újra nyerni tudott, Dzeko ismét varázsolt. Szalai Ádám kezdő volt, de a Hoffenheim nem örülhetett.

A Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában igazi csúcsrangadót rendeztek: Cristiano Ronaldo visszatért az Old Traffordra, hiszen a Manchester United a Juventus FC-t fogadta. A vendégek Paulo Dybala révén már a 18. percben megszerezték a vezetést. Ronaldo jobb oldali beadásáról Cuadrado még lemaradt, de az argentin gólszerzővel nem érkezett senki, így nem volt nehéz dolga. A folytatásban De Gea, majd Szczesny is földöntúli bravúrt mutatott be, így az eredmény már nem változott. Az olasz csapat három pontot rabolt idegenből.

A G-csoportban Julen Lopetegiu állása is tét volt, a Real Madrid pedig szoros meccsen, de legyőzte a Plzent. Benzema már a tizenegyedik percben megtörte a gólcsendet, majd fordulás után Marcelo is beköszönt, Hrosovsky viszont a 79. percben szépített. A vendégek góljánál egészen elképesztő, mit művelt a madridi védelem.

A kvartett másik mérkőzésén az AS Roma otthon tartotta a három pontot, a CSZKA Moszkva 3-0-s vereséget szenvedett. Edin Dzeko ezúttal duplázott, de Ünder is eredményes volt.

A Manchester City sima, 3-0-s győzelmet aratott a Sahtar vendégeként, míg Szalai Ádámmal a kezdőben a Hoffenheim odahaza ikszelt a Lyonnal (3-3). A magyar csatárnak 61 perc jutott.

AEK Athén –Bayern München 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Martinez (61.), Lewandowski (63.)
F-csoport
Hoffenheim–Lyon 3-3 (1-1)
Gólszerzők: Kramaric (32., 47),  Joelinton (92.), illetve Traoré (26.), Ndombele (59.), Depay (67.)
Sahtar Doneck – Manchester City 0-3 (0-2)
Gólszerzők: David Silva (30.), Laporte (34.),  Bernardo Silva (71.)