Bajnokok Ligája

Megvan a csoportkör a Vidinek – már csak az a kérdés, hogy BL vagy EL?

RGy

2018. 08. 14. 21:52

Az idegenbeli 1-1 után hazai pályán gól nélküli meccset játszott a magyar bajnok a svéd Malmővel a BL-selejtezőben.

Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, visszavágó

Mol Vidi FC – Malmö FF (svéd) 0-0
Felcsút, Pancho Arena. Játékvezető: Estrada (spanyol)
Vidi: Kovácsik – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nego, Hadzic, Nikolov (Pátkai, 85.), Kovács I. (Huszti, 89.) – M. Scsepovics, Lazovics (Tamás K., 95.). Vezetőedző: Marko Nikolics
Malmö: Dahlin – Larsson (Vindheim, 75.), Brorson, Nielsen, Lewicki – Bachirou, Bonke (Gall, 79.), Christiansen, Rieks – Rosenberg, Strandberg (Antonsson, 70.). Vezetőedző: Uwe Rösler

Továbbjutott: Vidi (1-1, idegenben lőtt góllal)

A Mol Vidi FC remek helyzetben, egy idegenben elért 1-1-es döntetlen után fogadta a svéd Malmö FF együttesét a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik körének visszavágóján. Esős idő várta a csapatokat Felcsúton.

Belgian goalkeeper Thibaut Courtois poses during his presentation as new player of Real Madrid football team, at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on August 9, 2018.
Belgian international goalkeeper Thibaut Courtois will play the next six seasons at Real Madrid after confirming his transfer from Chelsea, while the white team has given the Croatian player Mateo Kovacic for a season to the English club. / AFP PHOTO / JAVIER SORIANO

Az első perc végén ért először labdába Kovácsik – egy vendég előreívelés jutott el a Vidi kapusáig. Nego jegyezte az első hazai lövést, de nem talált kaput. Említésre méltó helyzet nélkül csordogált a meccs, a Vidi jól megszervezett játékával nem tudott mit kezdeni a labdát valamivel többet birtokló Malmö. Az első komolyabb lehetőség is a magyar csapathoz fűződik: egy beadás után Kovács elől az utolsó pillanatban tisztáztak.

Az első félidőben a Vidi azt hozta, amit kell: leginkább arra koncentrált, hogy ne kapjon gólt, a Malmö pedig nem rontott neki ellenfelének – 0-0-lal mentek pihenőre a csapatok.

Nagyot ment a Vidi, ott lesz a BL-selejtező rájátszásában Fotó: molvidi.hu

Kovácsik védésével indult a második félidő is – ezúttal komolyabb lövés tartott a Vidi-kapu felé, de nem okozott gondot a hálóőrnek. Újabb Malmö-helyzet, ismét Kovácsiknak akadt dolga. Juhász fejese nem sokkal kerülte el a svéd kaput, majd nem sokkal később már Nego buktatásért kapott tizenegyest a Vidi! A büntető mögé Lazovics állt, de kihagyta, védett a kapus… – itt mutattuk meg a kihagyott büntetőt és az azt követő hálószaggatást.

Kemény belemenések borzolták a kedélyeket, a Malmö nagyon agresszívan lépett fel a néha már az idővel is játszó Vidi-játékosokkal szemben. Mindhárom cseréjét kihasználta az ellenfél, amikor Nikolics-mester még csak első változtatására készült a hajrába érve. A Vidi szervezetten futballozott az utolsó percekben is, majd a legvégén még Kovácsik védte Rosenberg fejesét: 0-0 lett a vége, így idegenben lőtt góllal továbbjutott a magyar bajnok.

A Vidinek a BL-csoportkörért már csak egy csapatot, a skót Celticet búcsúztató görög AEK Athént kellene legyőznie – amennyiben nem sikerül az újabb bravúr, a Nikolics-csapat az EL-főtáblán folytatja.

Címlapkép: molvidi.hu