Liverpool's Egyptian midfielder Mohamed Salah (C) vies with Roma's Croatian defender Aleksandar Kolarov (L) and Roma's Czech striker Patrik Schick during the UEFA Champions League first leg semi-final football match between Liverpool and Roma at Anfield stadium in Liverpool, north west England on April 24, 2018. / AFP PHOTO / Oli SCARFF

Ötöt rúgott a Liverpool, de az AS Roma nem adta fel

2018. 04. 24. 22:36

Őrült kilencven perc a Bajnokok Ligája elődöntőjének első párharcán.

Nagy iramban, de kevés helyzettel kezdődött kedd este a Liverpool–Roma Bajnokok Ligája-elődöntő első találkozója, az első percek legizgalmasabb jelenetét a játékvezető asszisztens szolgáltatta, akinek többször is használhatatlanná vált a zászlója.

A 18. percben közel járt a gólhoz a Roma, Kolarov lövése a kapufán csattant, ám ezután már csak Pool-rohamokat láthatott a közönség az első játékrészben. Sadio Mané egy perc alatt két gólt is lőhetett volna, előbb remekül tette maga elé a labdát és nagy ziccerben fölé lőtt – ezt ide kattintva tekintheted meg –, majd Firmino középre tett passzát találta el rosszul. A 34. percben végre gólt lőtt a szenegáli, de lesről, ám egyiptomi csapattársa, Szalah ezúttal is bombaformában volt és még a szünet előtt kétszer is betalált – ide kattintva nézheted meg.

Az egyiptomi klasszis ezzel megszerezte a tizedik gólját is a mostani BL-idényben, ami a Liverpool történetében az eddigi legtöbb a nemzetközi porondon egy szezon alatt.

Roma's Croatian defender Aleksandar Kolarov (L) vies with Liverpool's Brazilian midfielder Roberto Firmino during the UEFA Champions League first leg semi-final football match between Liverpool and Roma at Anfield stadium in Liverpool, north west England on April 24, 2018. / AFP PHOTO / Oli SCARFF
Kolarov kapufáig jutott. Fotó: AFP / Oli SCARFF

A második félidőben is folytatódott a Pool-henger, csak egy csapat volt a pályán, a Romának momentumai sem voltak. Az 56. percben Szalah kiszolgáló szerepben is tündökölt, Manét hozta nagy ziccerbe, a szenegáli pedig ezúttal már nem hibázott, 3-0.

Közel sem volt azonban vége, az angol csapat már az első találkozón el akarta dönteni a továbbjutás sorsát, nyolc perc alatt pedig Roberto Firmino is duplázott, így már öt volt közte.

A brazil támadó első találata Jürgen Klopp BL-edzői karrierjének századik találata volt.

Juventus' Argentinian striker Paulo Dybala celebrates with Juventus' Brazilian defender Alex Sandro (R) after scoring their second goal during the UEFA Champions League round of sixteen second leg football match between Tottenham Hotspur and Juventus at Wembley Stadium in London, on March 7, 2018. / AFP PHOTO / Glyn KIRK

Szalaht a 75. percben Ings váltotta, mondani sem kell, hogy „standing ovation” kísérte le az egyiptomit a pályáról.

Az utolsó negyedórában visszavett a tempóból a Liverpool, a csereként beálló Schick előtt helyzet is adódott, a 81. percben pedig összejött a gól a vendégek számára. Edin Dzeko – aki az előző három fellépésén az Anfielden két gólt lőtt – szállította a Roma-találatot, a bosnyák csatár Nainggolantól kapott remek labdát és a rövidbe lőtt, 5-1.

És még itt sem volt vége. A Roma nem adta fel, és gondoskodott arról, hogy a visszavágónak is maradjon tétje: Milner kezezett a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Perotti magabiztosan lőtte a bal felsőbe, 5-2.

A Roma tehát „csak” háromgólos hátrányt szedett össze, csakúgy, mint a negyeddöntőben a Barcelona ellen. Akkor sikerült a csoda a visszavágón. Folytatás jövő hét szerdán a Stadio Olimpicóban.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés

Liverpool–AS Roma 5–2 (2–0)

Liverpool, Anfield Road. Játékvezető: Brych (német)

Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain (Wijnaldum, 18.), Henderson, Milner – Szalah (Ings, 75.), Firmino (Klavan, 93.), Mané. Edző: Jürgen Klopp.

Roma: Alisson – Fazio, Manolasz, Juan Jesus (Perotti, 67.) – Florenzi, De Rossi (Gonalons, 67.), Strootman, Kolarov – Ünder (Schick, a szünetben), Nainggolan – Dzeko. Edző: Eusebio Di Francesco.

Gólszerzők: Szalah (36., 45+1), Mané (56.), Firmino (61., 69.), illetve Dzeko (81.), Perotti (85., tizenegyesből)