Bajnokok Ligája bajnokok ligája

Ezzel a kezdővel készül a BL-csodára a Guardiola-csapat

Angol lapok szerint Szalah sorsa már eldőlt.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőinek visszavágóira kerül sor kedden és szerdán: az első nap a Manchester City otthonába látogat a Liverpool FC (kezdés: 20:45). Mint ismert a „vörösök” az első mérkőzésen 3-0-s győzelmet arattak.

A liverpooliak amiatt aggódtak leginkább az elmúlt napokban, vajon a gólfelelős Mohamed Szalah pályára léphet-e az Etihad Stadionban. Mint ismert, az egyiptomi klasszis még az első mérkőzésen szenvedett ágyéksérülést, de hétfőn már a csapattal tréningezett. Szigetországi lapok egyöntetűen a kezdőbe várják a szélsőt, így az várható, hogy elöl a Salah, Firmino, Mané trió rohamoz.

A túloldalon Guardiola a találkozó előtt hangsúlyozta: csakis pozitív közegben lesznek képesek jó futballt játszani.

Tökéletes játékra van szükségünk a továbbjutáshoz, kilencven perc alatt pedig bármi megtörténhet

– bizakodott a spanyol szakember.

Sergio Agüero az első mérkőzést sérülés miatt volt kénytelen kihagyni, de hétvégén a Manchester United elleni derbin csereként már pályára lépett. Kedd este szinte borítékolható, hogy kezdeni fog. Íme a két csapat várható kezdő tizenegye:

Az angol lapok ilyen kezdőket prognosztizálnak az egyik, illetve a másik oldalon. Fotó: The Times Sport

címlapkép: CRAIG GALLOWAY / Pro Sports Images Ltd / DPPI / AFP