Bajnokok Ligája bajnokok ligája

Hat meccs, huszonhárom gól: új favorit a BL-ben? – VIDEÓ

Mint rendesen: ezúttal sem lesz magyar futballista a nyolcaddöntőben.

A Bajnokok Ligája utolsó csoportmérkőzéseire került sor szerda este. Az E-csoportban a Liverpool FC sima, 7-0-s győzelmet aratott a Szpartak Moszkva felett, így az első helyet megszerezve biztosította helyét a legjobb tizenhat között. A Sevilla meglepetésre csak ikszelt a Maribor otthonában (1-1), de a spanyolok így is állva maradtak a BL-ben.

Egészen elképesztő, amit a Liverpool a csoportkörben bemutatott, a hat fellépésén 23 gólt szerzett. A Bajnokok Ligája mostani kiírásában egyedül a PSG ért el többet, 25-öt, míg például az ugyancsak gólerős Real Madrid is „csak” 17-ig jutott.

Coutinho mesterhármast lőtt – VIDEÓ

Nagyon ment szerda este a Liverpoolnak Fotó: Getty Images

A F-kvartettben a már biztos csoportelső Manchester City zárásként 2-1-s vereséget szenvedett a Sahtar Donyeck vendégeként. A győzelemnek köszönhetően az ukránok megszerezték a második helyet. A Napoli a Feyenoord otthonában maradt alul (2-1) a holland riválissal szemben, így az olaszoknak be kellett érni a harmadik pozícióval.

Káprázatos góllal szerzett vezetést a Sahtar a City ellen – VIDEÓ

Az ukrán csapat legyőzte a Cityt Fotó: AFP

A G jelzésű kvartettben már a játéknap előtt biztos volt a Besiktas továbbjutása, a törökök 2-1-s győzelmet arattak a Gulácsi Péterrel kiálló RB Leipzig fellett. Így az AS Monacót legyőző Porto (5-2) jutott második helyen tovább az egyenes kiesés szakaszba.

A magyar kapus büntetőből kapott gólt – VIDEÓ

Gulácsiék az EL-ben folytathatják Fotó: Getty Images

A H-csoportban a címvédő Real Madrid ellen kétgólos hátrányból még felállt a Borussia Dortmund, ám a hazaiak végeredményben Lucas Vázquez hajrágóljával 3-2-es győzelmet arattak. A csoportelső Tottenham Hotspur az APOEL ellen nem hibázott (3-0). Sallai Roland a vendégeknél a szünetben állt be csereként, a 68. percben sárga lapot kapott.

Isco briliáns gólpasszt adott Mayoralnak – VIDEÓ

A Real Madridnak végül nem jelentett problémát a Dortmund legyőzése Fotó: Getty Images

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló

E-csoport

NK Maribor – Sevilla 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Tavares (10.), illetve Ganso (76.)

Liverpool FC – Szpartak Moszkva 7-0 (3-0)

Gólszerzők: Coutinho (4., 15., 50. – az elsőt tizenegyesből), Firmino (19.), Mané (48., 76.), Szalah (86.)

A legjobb tizenhat közé jutott: a Liverpool FC és a Sevilla

Tabella Fotó: uefa.com

F-csoport

Feyenoord – SSC Napoli 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Jörgensen (33.), St Juste (91.), illetve Zielinski (2.)

Kiállítva: Vilhena (83. – Feyenoord)

Sahtar Donyeck – Manchester City 2-1 (2-0)

Gólszerzők: Bernard (26.), Ismaily (32.), illetve Agüero (92. – tizenegyesből)

A legjobb tizenhat közé jutott: a Manchester City és a Sahtar Donyeck.

G-csoport

RB Leipzig – Besiktas 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Keita (87.), illetve Negredo (10.), Talisca (91.)

Kiállítva: Ilsanker (2. – Leipzig)

FC Porto – AS Monaco 5-2 (3-0)

Gólszerzők: Aboubakar (9., 33.), Brahimi (45.), Telles (66.), Soares (88.), illetve Glik (61. – tizenegyesből), Falcao (78.)

Kiállítva: Felipe (38.), illetve Ghezzal (38.)

A legjobb tizenhat közé jutott: a Besiktas és az FC Porto.

G-csoport

Real Madrid – Borussia Dortmund 3-2 (2-0)

Gólszerzők: Mayoral (8.), Ronaldo (12.), Lucas (81.) illetve Aubameyang (43., 49.)

Tottenham Hotspur – APOEL Nicosia 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Llorente (20.), Szon Hung Min (37.), N’Koudou (80.)

A legjobb tizenhat közé jutott: a Tottenham Hotspur és a Real Madrid.