Bajnokok Ligája bajnokok ligája

Rommá verték a BL-ben az angol bajnokot – VIDEÓ

Könnyed gálával jutott a nyolcaddöntőbe a PSG, Neymar betalált; a Bayern is ott lesz a legjobb tizenhat között. Botlott a Juve és a Barca is.

Az A-csoportban a Manchester United hazai pályán fogadta a Benfica játékosait, a vendégek fiatal kapusa, a 18 éves Mile Svilar pedig már az első negyed óra végén középpontba került, miután hárította Martial büntetőjét. Ezzel ő lett a BL történetének legfiatalabb hálóőre, aki tizenegyest védett a sorozatban. A szünetben ennek ellenére mégis a fiatal kapus öngóljával vezetett a manchesteri alakulat… A második félidőben Blind büntetőből nem hibázott, a 2-0-s hazai siker után pedig továbbra is 100%-os Mourinho csapata és karnyújtásnyira került a nyolcaddöntőtől.

A csoport másik mérkőzésén a Basel hiába vezetett, végül odahaza szenvedett 2-1-es vereséget a CSZKA Moszkvától.

A Benfica fiatal kapusa büntetőt hárított – VIDEÓ

Svilar érezte az irányt Fotó: Getty Images

A PSG a szünetben Verratti és Neymar találatainak köszönhetően már két góllal vezetett az Anderlecht ellen, majd fordulás után Kurzawa is eredményes volt (a francia játékos triplázott), így a párizsiak már biztosan ott lesznek a nyolcaddöntőben.

Paris Saint-Germain – Anderlecht: összefoglaló

A Bayern a Celtic otthonában nem botlott (1-2), így a bajorok is biztosították helyüket a legjobb tizenhat között.

Kurzawa a Bajnokok Ligája történetének első védője, aki triplázni tudott

A C-jelzésű kvartettben az AS Roma El Shaarawy duplájával vezetett a Chelsea ellen, majd Perotti is bevette Courtois kapuját, így magabiztosan nyertek a farkasok (3-0).

El Shaarawy megállíthatatlan volt a Chelsea ellen – VIDEÓ

A Fáraónak nagyon ment kedd este Fotó: Getty Images

A D-csoportban a Juventus nem bírt a Sportinggal, a találkozó 1-1-s döntetlennel ért véget, míg a Barcelona szintén ikszre (0-0) volt jó az Olympiakosz ellenében, így a kvartettben még minden kérdés nyitott.