Bajnokok Ligája bajnokok ligája

Nagy formában az MU és a PSG, szenvedett a Barca

Öngóllal nyertek a katalánok, Lukaku továbbra is bombaformában.

A Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a hibátlan Barcelona a Bayern München otthonába látogatott. A katalánok már a második percben megszerezték a vezetést, Dani Alves honfitársa, Neymar remek átadása után lőtte ki Ulreich kapuját, majd szünet előtt Cavani is eredményes volt. A 3-0-s végeredményt Neymar állította be az első óra végén.

EZT FIGYELD!
Cavani gólt szerzett, mire Neymar olyat tett, amire kevesen számítottak – VIDEÓ

A csoport másik mérkőzésén az Anderlecht odahaza szenvedett háromgólos vereséget a Celtic-től.

Párizsi öröm Münchenben – videón a gólok

A párizsiak Münchenben nyertek Fotó: Getty Images

Romelu Lukaku továbbra is megállíthatatlan manchesteri színekben, a belga óriás már a 4. percben bevette a CSZKA Moszkva kapuját, fél órányi játék után pedig már duplánál járt. Martial a 14. percben büntetőből volt eredményes, szünetben így három góllal mentek az angolok.

Romelu Lukaku egyébként a Manchester United történetének első játékosa lett, aki a klub színeiben eredményes tudott lenni első két BL-mérkőzésén. A csatár kilenc mérkőzés után kilenc gólnál jár MU-színekben. A Mourinho-legénység végeredményben 4-1-s sikernek örülhetett, Mhitarjan is a gólszerzők között jeleskedett. Kuchaev a ráadásban jegyezte a hazaiak szépítógólját.

A csoport-riválisok mérkőzésén az FC Basel ötöt számolt ellenfelére, így kiütötte a Benficát.

A Manchester United hengerelt Moszkvában – videón a gólok

Lukaku pazar formában Fotó: Getty Images

A D-jelzésű halálcsoportban negyvenöt percnyi játék után sem a Sporting CP – FC Barcelona, sem pedig a Juventus FC – Olympiakosz találkozón nem esett gól. Végül a torinóiak hajrágólokkal verték az Olympiakoszt, míg a Barca egy öngóllal tudta felülmúlni a portugálokat.

A Chelsea a 94.
percben lőtt Batshuayi-találatnak köszönhetően távozott három ponttal Madridból, amit az Atlético bánt (1-2),
míg kora este az AS Roma Azerbajdzsánban nem hibázott.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

A-csoport

Basel–Benfica 5-0 (2-0)

Gólszerzők: Lang (2.), Oberlin (20., 69.), van Wolfswinkel (59. – büntető), Riveros (77.)

Kiállítva: A. Almeida (63. – Benfica)

CSZKA Moszkva – Manchester United 1-4 (0-3)

Gólszerzők: Kuchaev (90.), illetve Lukaku (4., 27.), Martial (14. – büntetőből), Mhitarjan (57.)

Tabella Fotó: uefa.com