Bajnokok Ligája

Kétgólos hátrányból még felállt, de vereséggel búcsúzott a Honvéd – VIDEÓ

Nem kezdődött jól a BL-selejtező a magyar címvédő számára, de egy ollózós góllal a hajrára ledolgozta kétgólos hátrányát.

A Budapest Honvéd 2-1-es hátrányból várta az izraeli Hapoel Beer-Seva elleni BL-selejtező hazai visszavágóját. A 12. percben aztán a vendégek megszerezték a vezetést, ezzel összesítésben már kétgólos hátrányba kerültek a kispestiek, majd a 16. minutumban Nwakaeme növelte a különbséget (0-2).

Összesítésben már 4-1 volt ezzel, amit Lanzafame az első félidő hajrájában értékesített büntetőjével csökkentett kétgólos különbségre.

A második félidőben Baráth Botond ollózva juttatta a labdát a hálóba egy szabadrúgás után, ezzel egyenlített a Honvéd (2-2). Egy kontra azonban végleg eldöntötte a meccset: Nwakaeme második saját, csapata harmadik gólját jegyezte (2-3); 3-2-re nyert az izraeli bajnok, így kettős győzelemmel jutott tovább.