Bajnokok Ligája

Mbappé duplázott, ötgólos meccsen nyert a Monaco – VIDEÓ

Fabinho az első negyed óra végén tizenegyest rontott, a hajrában egy gólra zárkózott a Dortmund.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő (első mérkőzés)

Borussia Dortmund – AC Monaco 2–3 (0–2)
Dortmund: Bürki – Ginter, Papasztathopulosz, S. Bender (Sahin, a szünetben) – Piszczek, Kagava, Weigl, Schmelzer (Pulisic, a szünetben) – O. Dembélé, Aubameyang, Guerreiro. Vezetőedző: Thomas Tuchel
Monaco: Subasic – A. Touré, Glik, Jemerson, Raggi – Bernardo Silva (Dirar, 66.), Fabinho, Moutinho, Lemar – Falcao (Germain, 85.), Mbappé. Vezetőedző: Leonardo Jardim
Gólszerzők: O. Dembélé (57.), Kagava (85.), illetve Mbappé (19., 79.), S. Bender (35. – öngól)

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Borussia Dortmund hazai pályán fogadta az AS Monaco játékosait. A találkozót keddről szerdára halasztották, mivel a német csapat buszának közelében 24 órával korábban robbantásos merénylet történt.

Szerda este (18:45) a sérült Marco Bartra nélkül ugyan, de zökkenőmentesen kezdetét vette a mérkőzés. A vezetést az első negyedóra végén a monacóiak szerezhették volna meg, Mbappé harcolt ki tizenegyest, de Fabinho nem talált kaput tizenegy méterről.

Pár perccel később már ténylegesen a vendégeknél volt az előny, Mbappé a 20. percben iratkozott fel a gólszerzők közé – igaz, Lemar passzánál videó-felvételek szerint lesen volt. A 35. percben Bender öngóljával már két gól volt a hazaiak hátránya, egyre nagyobb bajba került a Borussia…

A fordulás után szépíteni tudott a Dortmund, Dembélé az 57. percben volt eredményes, aki így 2-1-re módosította az eredményt. Sokáig nem bizakodhattak a németek, a fiatal Mbappé ugyanis a 79.
percben már duplánál járt, így visszaállt a kétgólos különbség a csapatok között.

Alig öt perccel később Kagava hozta vissza a partiba a németeket,
beállítva a 2-3-as végeredményt. A Monaco így is nagyon kedvező helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót.