Nemzetközi foci

Harry Kane olyat tett, amire évtizedek óta nem volt példa, Dortmundban nyert a Bayern

Harry Kane, miközben tizenegyesből gólt szerez a Dortmund és a Bayern rangadóján.
Ulrik Pedersen / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Harry Kane, miközben tizenegyesből gólt szerez a Dortmund és a Bayern rangadóján.
Harry Kane, miközben tizenegyesből gólt szerez a Dortmund és a Bayern rangadóján.
Ulrik Pedersen / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Harry Kane, miközben tizenegyesből gólt szerez a Dortmund és a Bayern rangadóján.
A Bayern München 3-2-re nyert a Borussia Dortmund otthonában, ezzel tovább növelte az előnyét a tabella élén. Harry Kane duplázott.

A Borussia nem a legjobb hangulatban készülhetett a slágermeccsre, mivel szerdán – a 2-0-ra megnyert első mérkőzés után – 4-1-re kikapott az Atalanta stadionjában, így az olasz együttes jutott tovább a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe. A szombati mérkőzésen ezzel együtt a sárga-feketék szerezték meg a vezetést a sérülésből visszatérő, német válogatott Nico Schlotterbeck révén fejesből a 26. percben – aki korábban egy talpalásért még csak sárgát sem kapott.

Ezt követően a bajorok nagy fölényben játszottak, a kapuba azonban nem tudtak betalálni az első játékrészben. A szünet után a nyomást Harry Kane váltotta gólra, aki Serge Gnabry beadásából egyenlített ki. Kane a 70. percben a Schlotterbeck által összehozott büntetőből szerezte önmaga és csapata második találatát, az angol válogatott kapitányának ez volt a szezonbeli 30. bajnoki gólja.

Kane az első Bundesliga-játékos az 1980-81-es szezon óta, aki legalább tíz tizenegyest értékesít a bajnokságban, ez akkor Paul Breitnernek sikerült. Összességében pedig ez volt a 24. büntetőből szerzett gólja a német élvonalban, Gregor Kobel pedig mindössze a harmadik kapus, aki legalább bele tudott érni a lövésébe – még, ha védenie nem is sikerült.

Volt még azonban fordulat a rangadón. Marcel Sabitzer beadása után Daniel Svensson jutatta a labdát kapásból a hálóba hét perccel a rendes játékidő letelte előtt. Ezzel egyenlítettek a dortmundiak, de még mindig nem volt vége. Négy perccel később Joshua Kimmich kapáslövésével a Bayern megint vezetett, és végül meg is nyerte a két csapat közös történetének 114. bajnoki mérkőzését. A két együttes közötti különbség ezzel kilenc pontra nőtt, a Dortmundnak pedig megszakadt a 16 forduló óta tartó bajnoki veretlensége.

Schäfer Andrásék kikaptak

Schäfer András
Fabian Strauch / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP Schäfer András

A Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlin a hosszabbításban kapott góllal szenvedett 1-0-s vereséget a Borussia Mönchengladbach otthonában. A magyar válogatott futballista végig a pályán volt a veresége ellenére továbbra is kilencedik Unionban. A Mönchengladbach hét nyeretlen mérkőzés után tudott ismét győzni.

A Bayer Leverkusen a 88. percben mentett pontot a vendég Mainz ellen, míg a forduló előtt még osztályozós helyen állt St. Pauli nagy meglepetésre 1-0-ra győzött a harmadik helyen álló Hoffenheim otthonában.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik