Nemzetközi foci bajnokok ligája

Bajnokok Ligája: kivégezte a Club Brugge csapatát az Atlético centere

Atletico Madrid's Norwegian forward #09 Alexander Sorloth celebrates scoring his team's fourth goal, his hat trick, during the UEFA Champions League knockout round play-off second leg football match between Club Atletico de Madrid and Club Brugge KV at Metropolitano Stadium in Madrid on February 24, 2026.
Pierre-Philippe MARCOU / AFP
Alexander Sörloth: mesterhármas
Atletico Madrid's Norwegian forward #09 Alexander Sorloth celebrates scoring his team's fourth goal, his hat trick, during the UEFA Champions League knockout round play-off second leg football match between Club Atletico de Madrid and Club Brugge KV at Metropolitano Stadium in Madrid on February 24, 2026.
Pierre-Philippe MARCOU / AFP
Alexander Sörloth: mesterhármas
Az idegenbeli 3-3-as döntetlen után hazai pályán 4-1-re győzött az Atkético Madrid a belga Club Brugge ellen, és bejutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe. A spanyolok hőse a norvég válogatott csatár, a mesterhármast szerző Alexander Sörloth volt.

Egy héttel korábban, a párharc első mérkőzésén az Atlético 2-0-ra és 3-2-re is vezetett, de a belgák kétszer is egyenlítettek. Kedden este Madridban szintén a spanyolok kerültek előnybe, ráadásul a hazaiak kapusa, Jan Oblak gólpasszt adott a 23. percben, amikor előrerúgta a labdát csapattársának.

Az ellenfél térfelén egyetlen Atlético-játékos, Alexander Sörloth tartózkodott csak, mégis kapura fordult, és a tizenhatos bal oldali sarkától kapura lőtt. A nem túl erős lövés után a vetődő Simon Mignolet kesztyűjéről a hálóba pattant a labda (1-0).

A hátrányba került belga csapat szűk negyedórával később harmadszor is visszakapaszkodott a párharcban, és Joel Ordónez közeli fejesével egyenlített (1-1).

Fordulás után a madridiak azonban negyedszer is vezetést szereztek, Johnny Cardoso lőtt 18 méterről a jobb alsó sarokba a 48. percben (2-1). A nyáron szerződtetett amerikai középpályás először volt eredményes az Atléticóban.

Az újabb hátránnyal a vendégek már nem tudtak mit kezdeni, mert Sörloth a hajrában még kétszer betalált, így a norvég csatár mesterhármassal fejezte be a mérkőzést (4-1).

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók

Atlético Madrid (spanyol) – Club Brugge (belga) 4-1 (1-1)
gól: Sörloth (23., 76., 87.), Cardoso (48.), illetve Ordonez (36.)
továbbjutott: az Atlético Madrid, 7-4-es összesítéssel

 

Internazionale (olasz) – Bodö/Glimt (norvég) 1-2 (0-0)
gól: Bastoni (76.), illetve Hauge (58.), Evjen (72.)
továbbjutott: a Bodö/Glimt kettős győzelemmel, 5-2-vel

 

Bayer Leverkusen (német) – Olympiakosz (görög) 0-0
továbbjutott:a Leverkusen 2-0-val

 

Newcastle United (angol) – Qarabag (azeri) 3-2 (2-0)
gól: Tonali (4.), Joelinton (6.), Botman (52.), illetve Duran (51.), Jafargulijev (57.)
továbbjutott: a Newcastle 9-4-gyel.

Kapcsolódó
Francesco Pio Esposito of F.C. Inter and Jostein Gundersen of FK Bodo Glimt are in action during the UEFA Champions League 2025/26 League Knockout Play-off Second Leg match between F.C. Inter and FK Bodo/Glimt at the San Siro Stadium in Milan, Italy, on February 24, 2026. (Photo by Domenico Cippitelli/NurPhoto)
BL: szégyenszemre kettős vereséggel esett ki az Inter a norvég riválissal szemben
Egészen elképesztő, amit a Bodö/Glimt véghez vitt.
Olvasói sztorik