Magyar foci

Németországból igazolt magyar játékost az Újpest

Fenyő Noah kölcsönben érkezik Újpestre az Eintracht Frankfurttól.
ujpestfc.hu
Fenyő Noah kölcsönben érkezik Újpestre az Eintracht Frankfurttól.
ujpestfc.hu

Fenyő Noah Újpesten folytatja, jelentette be az NB I-ben szereplő labdarúgócsapat. A játékos kölcsönben érkezik a német élvonalbeli Eintracht Frankfurttól, de a magyar klubnak vételi opciója lesz a végleges megszerzésére.

A döntésem oka egyszerű. Noha Németországban nevelkedtem, mindig szerettem Budapestre járni, az Újpest pedig Magyarország egyik legjelentősebb klubja.

Kedvelem a magyar focit, ez pedig komoly előrelépés a karrieremben, hiszen először szerepelhetek egy élvonalbeli, felnőtt csapatban, ráadásul ismerem Szélesi Zoltánt az utánpótlás-válogatottakból, ami még inkább könnyítette a döntésemet” – nyilatkozta röviden szerződése aláírása után Fenyő.

Fenyő Noah, akinek édesapja Liszt-díjas csellista, édesanyja a Frankfurti Rádió Szimfonikus Zenekarában hegedül, 2006. január 30-án született Németországban, majd tízévesen került az Eintracht akadémiájára. 2024 nyarán profi szerződést kapott a klubtól, valamint a felnőttcsapat munkájába is bekapcsolódott: felkészülési találkozón már pályára lépett, később pedig Bundesliga- és Európa-liga-keretekben is szerepelt. Nem az utánpótlás-bajnokságokban, hanem a frankfurti második csapatnál jutott rendszeres játéklehetőséghez, ahol eddig 36 mérkőzésen szerepelt, és két gólt is szerzett.

A középpályás a magyar válogatott utánpótlásában U16-tól U21-ig járta végig a ranglétrát, eddig 31 alkalommal lépett pályára címeres mezben, ezeken három gólt ünnepelhetett.

Az újpesti klubhonlap szerint játékát saját megfogalmazása szerint leginkább egy olyan szerepkör írja le, amelyben a védekezés és a támadás közötti átmenetek adják a feladatok lényegét:

agresszív labdaszerzés, nyugodt labdakihozatalok, sok munka, és ha adódik lehetőség, kapura lövések.

Inspirációként a Manchester City irányító középpályását, Rodrit emelte ki.

Az Újpest ebben a szezonban várakozáson alul teljesített az NB I-ben, de a télen kinevezték sportigazgatónak Dárdai Pált, akinek az érkezése óta a klub igazolt két fiatalt a Zalaegerszegtől (Bodnár Gergőt és Krajcsovics Ábelt), valamint egy rutinos védőt Patrizio Stronati személyében, aki Felcsútról jön.

Kapcsolódó
Hajnal Tamás, Franko Kovacevic és Orosz Pál
Megérkezett Varga Barnabás pótlása a Ferencvárosba
Megvan a harmadik ferencvárosi igazolás.
Olvasói sztorik