A Nice két játékosa, Terem Moffi és Jérémie Boga szabadságot kaptak, miután saját szurkolóik bántalmazták őket, írta az ESPN.
A sportlap saját információi szerint vasárnap este a Lorient elleni, 3-1-es vereséggel zárult mérkőzés után mintegy 400 ultra várt a játékosokra az edzőpályán. A feszült légkörben az ultrák végül meg is támadták a csapatot, Moffit és Bogát megütötték, leköpködték, megrugdosták és megsértették, ezért Boga öt napra, Moffi egy hétre kapott betegszabadságot. Két drukker a csapatbuszra is felszállt, hogy hangot adjon elégedetlenségének. A támadásról a klub is beszámolt.
Communiqué officiel de l’OGC Nice ⤵︎
— OGC Nice (@ogcnice) December 1, 2025
A két játékos hétfőn a helyi rendőrséghez fordult, hogy feljelentést tegyen az állítólagos támadók ellen. A rendőrség nem volt hajlandó kommentálni az ügyet, amikor az ESPN felvette velük a kapcsolatot.
