„Nincs helye alibinek, nem foghatunk semmit az időeltolódásra, a pályára vagy bármire. Nekünk ki kell használni az esélyünket és elvinni a három pontot, mert azzal jó esélyünk van a második hely bebiztosítására” – mondta a szerdai sajtótájékoztatón a magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető.
Nem nagy arccal érkeztünk, hanem céltudatosan, hogy megnyerjük a meccset. Motiváltak vagyunk, hogy elvégezzük ezt a munkát.
A 61 éves szakember az örmény csapatról úgy vélekedett, figyelemre méltó volt tőle az írek legyőzése, aztán Dublinban is egy félidőn át egyenrangú ellenfele volt a szigetországiaknak, továbbá a magyar nemzeti együttes is nehezen verte meg 2-0-ra Budapesten, így tanítványai nem becsülhetik le a riválist, jó hozzáállással kell pályára lépniük ahhoz, hogy ismét sikeresek legyenek.
„A lehető legjobb meccset kell játszanunk, megszerezni a győzelmet és ezt a három pontot Fülöp Márton emlékének ajánlani” – emlékezett meg Rossi újságírói kérdésre a válogatott éppen tíz éve elhunyt kapusáról.
Kerkez Milos szerint az örmények igazi harcosok, ezért nehéz ellenük játszani, de két olyan kulcsjátékos visszatérésével, mint amilyen Sallai Roland és Varga Barnabás – mindketten eltiltás miatt hagyták ki a budapesti találkozót –, újra meg kell találni a győzelemhez vezető utat.
„Természetesen csalódott voltam a Manchester City elleni rangadó elvesztése után, de ez már a múlt, most annak örülök, hogy itt lehetek. Tiszta fejjel csakis a magyar válogatottra koncentrálok, hogy a lehető legjobb eredményt érjük el” – jelentette ki a Liverpool bal oldali védője.
A 22 éves futballista az MTI érdeklődésére kifejtette, noha mostanság kevesebb lehetőséget kap, ettől függetlenül jól érzi magát és jó formában van.
Azért jöttünk, hogy megszerezzük a három pontot. Mindenki jó hangulatban van a válogatottnál, de ez szinte természetes, mert a nemzeti együttes szinte olyan, mint egy nagy család. Csütörtökön ezt a pályán is meg kell mutatnunk
– mondta Kerkez, aki elismerte, ő személy szerint kissé fáradt az időeltolódás okozta nehézség miatt.
Az örmény-magyar vb-selejtező a spanyol José María Sánchez Martínez sípjelére csütörtökön – közép-európai idő szerint – 18 órakor kezdődik a 14 403 néző befogadására alkalmas Vazgen Szargszjan Stadionban.

