Nemzetközi foci

Diplomáciai botrány a foci-vb előtt, az iráni szövetség elnökét és a kapitányt sem engedik be Amerikába

Adam Nurkiewicz/Getty Images
Adam Nurkiewicz/Getty Images

Az Egyesült Államok kormányzata nem adott beutazási vízumot az iráni delegáció több tagjának a jövő évi labdarúgó-világbajnokság december 5-i, washingtoni csoportsorsolására.

Az elutasítottak között van Mehdi Taj, az Iráni Labdarúgó Szövetség elnöke – aki egyben az ázsiai szövetség alelnöke –, valamint Amir Galenoei szövetségi kapitány is.

A vízum megtagadásáról Taj értesítette Gianni Infantinót, a nemzetközi szövetség (FIFA) elnökét is, aki közbenjárhat az amerikai kormányzatnál, hogy változtassák meg a döntést. Infantino még szeptember elején arról biztosította a kijutást kiharcoló iráni válogatott tagjait, hogy a FIFA mindent megtesz az amerikai beutazási vízummal kapcsolatos problémák megoldására, írja az MTI.

A 2026-os lesz az első vb, amelyet 48 ország részvételével rendeznek. A házigazda az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó lesz június 11. és július 19. között.

Kapcsolódó
Olvasói sztorik