Óriási góllal sokkolták az utolsó percek királyának számító Leverkusent

CARMEN JASPERSEN / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

A címvédő Bayer Leverkusen bár kétszer is vezetett, végül 2-2-es döntetlent ért el a Werder Bremen otthonában a német labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának szombati játéknapján.

A Leverkusen az első félóra végén vitte be az első találatot, Frimpong beadására Boniface érkezett a legjobb ütemben.

A hajrát viszont a Werder kezdte jobban, Andrich nem tudott felszabadítani, Malatini egyből emelte vissza a labdát a 16-oson belülre, Duscksch pedig mutatós fejessel egyenlített.

Mindössze három percig volt 1-1 az állás, mert Agu egy szerencsétlen mozdulattal nagy gólt lőtt – a saját kapujába, és ezzel ismét a Leverkusen állt jobban.

Wirtz le is zárhatta volna a meccset, de a bal kapufa megmentette a Brement. Ennek pedig a 90. percben lett nagy jelentősége, amikor Schmid a 16-os vonaláról pazar gólt akasztott, és ezzel a Werder kiénekelte a sajtot a bajnokcsapat szájából.

Pedig az előző idény kezdete óta számos alkalommal szerzett győztes vagy pontot érő gólt a Leverkusen a végjátékban, de ezúttal az ellenfél jött ki jobban az utolsó percekből.

A Bremen ebben az idényben nyolc pontot szerzett vesztes helyzetből, ezzel ebben a mutatóban a Bundesliga legjobbjának számít. A Leverkusen 21 mérkőzés óta őrzi idegenbeli veretlenségét a Bundesligában, ugyanakkor ebben a szezonban még egyetlen bajnokiján sem tudta megóvni kapuját a góltól.