Spanyolország simán nyert, Románia még hibátlan, az északírek bucira verték Bulgáriát

CRISTINA QUICLER / AFP
A spanyol Martin Zubimendi és a szerb Luka Jovic harca a labdáért

Nincs már hibátlan csapat a labdarúgó Nemzetek Ligája legjobbjai között, miután az első három mérkőzését megnyerő Portugália gól nélküli döntetlenre végzett az eddig pont nélkül álló Skócia otthonában az A divízió 1. csoportjában.

Ezzel egy sorozat is megszakadt, ugyanis Cristiano Ronaldo az előző három összecsapás mindegyikén betalált az ellenfelek kapujába.

Skócia rossz sorozata azonban a bravúros pontszerzéssel sem szakadt meg, Steve Clarke együttese az elmúlt 13 hónapban 16 mérkőzést vívott és mindössze egyet nyert meg: június elején Gibraltárt győzte le 2-0-ra.

Tétmeccsen azonban immáron 403 nap óta nem győzött, erre legutóbb tavaly szeptember 8-án, Cipruson akadt példa.

A csoport másik mérkőzésén ugyan a horvátok az első félidőben hét perc alatt háromszor is betaláltak, de nem bírták megőrizni előnyöket, és végül 3-3-as döntetlent értek el Lengyelországban.

A 4. csoportban az Európa-bajnok spanyolok sima 3-0-val küldték haza a szerbeket, míg Svájc otthon, Dánia ellen szerezte meg első pontját (2-2).

A C divízió 2. csoportjában Románia hátrányról fordítva verte 2-1-re Litvániát, így százszázalékos teljesítménnyel áll az élen, míg a 3. csoportban az előző három meccsén mindössze kétszer eredményes északírek bucira verték Bulgáriát (5-0) és a négyes élére ugrottak.

Nemzetek Ligája, 4. forduló

A divízió, 1. csoport:
Lengyelország – Horvátország 3-3 (2-3)
gól: Zielinski (5.), Zalewski (45.), Szymanski (68.), illetve Sosa (19.), Sucic (24.), Baturina (26.)
piros lap: Livakovic (76., Horvátország)

Skócia – Portugália 0-0

Az állás: 1. Portugália 10 pont, 2. Horvátország 7, 3. Lengyelország 4, 4. Skócia 1.