Idegenben nyert, de kulcsembert veszített a Liverpool

Glyn KIRK / AFP
Alissont sérülés miatt le kellett cserélni
Hét forduló után is nyeretlen az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában a Crystal Palace, amely ezúttal hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget a listavezető Liverpooltól.

A mérkőzés egyetlen gólja már a 9. percben megszületett, amikor Gakpo középre adását Jota vágta 10 méterről a kapuba (0-1).

Szoboszlai Dominik a bajnokságban először nem a kezdőcsapatban kapott helyet, de a szünetben beállt a vendégekhez, akik nem lehetnek maradéktalanul boldogok.

A 79. percben ugyanis Alisson kapus megsérült, a jobb combját fogva ült a földön, és dühösen vágta a földhöz mindkét kesztyűjét.

Miután a másik kapus, az ír válogatott Caoimhín Kelleher sem egészséges, így a hajrára a 23 éves, egyszeres cseh válogatott Vítezslav Jaros állt be, aki az előző évben, kölcsönben az osztrák Sturm Grazban szerepelt.

A címvédő Manchester City 3-2-re legyőzte a vendég Fulhamet, az Arsenal pedig 3-1-re verte otthon a Southamptont, ezzel mindkét csapat tovább üldözi a Liverpoolt.

A magyar válogatott Kerkez Milossal felálló Bournemouth 1-0-ra kikapott Leicesterben, Kerkezt a 63. percben lecserélték.

Brentfordban nyolcgólos találkozót láthattak a szurkolók, a hazaiak ugyanis 5-3-ra verték a Wolverhamptont úgy, hogy hat gól az első félidőben esett.

Premier League, 7. forduló

Crystal Palace – Liverpool 0-1 (0-1)
gól: Diogo Jota (9.)

Arsenal – Southampton 3-1 (0-0)
gól: Havertz (58.), Martinelli (68.), Saka (88.), illetve Archer (55.)

Brentford – Wolverhampton Wanderers 5-3 (4-2)
gól: Collins (2.), Mbeumo (20.), Nörgaard (28.), Pinnock (45+2.), Carvalho (90.), illetve Cunha (4.), Larsen (26.), Ait-Nouri (90+3.)

Leicester City – Bournemouth 1-0 (1-0)
gól: Buonanotte (16.)

Manchester City – Fulham 3-2 (1-1)
gól: Kovacic (32., 47.), Doku (82.), illetve Pereira (26.), Muniz (88.)

West Ham United – Ipswich Town 4-1 (2-1)
gól: Antonio (1.), Kudus (44.), Bowen (49.), Paquetá (69.), illetve Delap (6.)