Kapitális potyák után bombagóllal nyert a Honvéd

A Budapest Honvéd hátrányból fordítva 2-1-re nyert az újonc Vasas otthonában, ezzel megszerezte első győzelmét az új idényben. Az angyalföldiek három döntetlen után kaptak ki, így még nyeretlenek.

Nem tudnak leállni az MTK csatárai
Hátrányról fordított, veretlenül áll az NB II élén a kék-fehér csapat.

Az első félidőben két potyagól borzolta az idegeket, a 11. percben a korábbi Honvéd-játékos Hidi lapos, nem túl veszélyes beadását Szappanos senkitől sem zavartatva beütötte a saját kapujába (1-0).

A 33. percben az előző meccseken hibázó Jovát váltó Dombó is megmutatta bizonytalanságát, amikor egy jobbról érkező beadást nem tudott megfogni, a továbbcsúszó labdát Zsótér visszakanalazta a kapu elé, Ennin pedig öt méterről az üres kapuba lőtt (1-1).

A második félidőben már csak egy találat született, Ennin ezúttal gólpasszt adott, jobboldali centerezése után Lukic 12 méterről, a felső sarokba lőtt bombagóljával szerzett vezetést és mint később kiderült, győztes gólt a vendégeknek.

A nap másik mérkőzésén a Zalaegerszeg hazai pályán 3-1-re kikapott a Kisvárdától, a legutóbb ezüstérmes vendégcsapat ezzel továbbra is veretlen és az élen áll a tabellán.

NB I, 4. forduló

Vasas FC – Budapest Honvéd 1-2 (1-1)
Új Illovszky Stadion
v.: Bognár
Vasas: Dombó – Hinora (Szalai, 83.), Szivacski, Hidi P., Otigba, Silye – Szilágyi (Hidi M., 72.), Berecz, Márkvárt (Géresi, 72.), Radó (Ihrig-Farkas, 56.) – Holender (Cipf, 72.)
Honvéd: Szappanos – Szabó A. (Doka, 52.), Prenga, Cirkovic, Tamás – Bocskay, Gomis (Mitrovic, 82.), Zsótér – Kocsis (Jónsson, 52.), Lukic (Traoré, 89.), Ennin
gól: Hidi P. (11.), illetve Ennin (33.), Lukic (65.)
sárga lap: Gomis (45+1.), Bocskay (76.), Ennin (93.)

ZTE FC – Kisvárda Master Good 1-3 (1-1)
Zalaegerszeg, 2062 néző
v.: Bogár
Zalaegerszeg: Demjén – Huszti (Klausz, 79.), Kálnoki-Kis, Szafronov – Ubochioma, Bedi, Tajti, Sankovic, Májer (Manzinga, 66.) – Szalay Sz. (Ikoba, 65.), Németh D. (Lesjak, 65.)
Kisvárda: Hindrich – Hej, Kravcsenko, Kovacic, Leoni (Peteleu, 71.)- Melnyik (Bíró, 93.), Makowski, Karabeljov – Camaj (Navratil, 72.), Mesanovic (Ilievski, 79.), Asani (Vida K., 79.)
gól: Tajti (27., 11-esből), illetve Camaj (30., 11-esből), Melnyik (57., 87.)
sárga lap: Májer (41.), Sankovic (44.), Huszti (74.), Lesjak (84.), illetve Leoni (21.), Melnyik (37.), Kovacic (45+1.), Hej (72.), Karabeljov (82.)