Meg is nevezte Szabics utódját a Vidi

molfehervarfc.hu

Michael Boris irányítja a továbbiakban az NB I-ben negyedik helyen álló Fehérvárt, amely szerdán jelentette be Szabics Imre menesztését. Segítője Preisinger Sándor lesz.

Boris kinevezése a szezon végéig szól, de lesz opció a hosszabbításra.

Az újabb vereség után menesztették Szabicsot Fehérvárról
Idén mindhárom bajnokiját elveszítette a Vidi, amely tíz pontra van elmaradva a dobogós helyektől.

Sokat egyeztettünk a klubvezetéssel a megegyzés előtt, de nem volt nehéz döntés, hiszen a Vidiről mint egy, az elmúlt években hazai és nemzetközi színtéren is sikeres klubról beszélünk.

Az elmúlt időszakban is követtem a magyar bajnokságot, az Újpestnek is láttam az előző mérkőzéseit, most a legfontosabb az, hogy a vasárnapi mérkőzésig megteremtsük az egységet és megtaláljuk a kulcsot az Újpest legyőzéséhez. A csapatban remek kvalitásokkal rendelkező játékosok vannak, ezt kell a pályán megmutatnunk, de biztos vagyok benne, hogy ez a keret képes sikereket elérni” – nyilatkozta az új vezetőedző.

A német szakember korábban dolgozott már Magyarországon, volt az U19-es és az U21-es válogatott szövetségi kapitánya, valamint dolgozott az MTK-nál is. A budapesti csapatot első helyen juttatta vissza az NB I-be, ahol legutóbb a hetedik helyen végzett, ám a nyáron a vezetőség a váltást mellett döntött. Ősszel a dán SönderjyskE-nél dolgozott, és bár jó kvalitású edzőnek írták le, az eredmények nem jöttek, így novemberben menesztették. Michael Borist egyébként korábban hírbe hozták a Budapest Honvéddal is.

„Michael Borist régóta ismerjük, hiszen dolgozott a magyar utánpótlás-válogatottaknál, majd az MTK-val másodosztályú bajnoki címet nyert, az NB I-ben pedig intenzív, dinamikus futballt játszva és hetedik helyet elérve jó hírnevet szerzett magának Magyarországon. Úgy gondolom, most olyan edzőre van szükségünk, aki ismeri a mezőnyt és a csapatokat, így gyorsan tud reagálni, ezt látjuk Michaelben. Azt várjuk tőle, hogy állítsa újra győztes pályára a csapatot” – mondta a sportigazgató, Sallói István.

A Fehérvár jelenleg tíz ponttal van elmaradva a dobogótól.

Edzőváltások az NB I-es szezonban

2021. október 4. – MTK: Giovanni Costantino helyett ideiglenesen Teodoru Vaszilisz
2021. október 4./6. – Mezőkövesd: Pintér Attila helyett Supka Attila
2021. október 28. – Debrecen: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor helyett ideiglenesen Jeremiás Gergő és Dombi Tibor
2021. november 8. – Debrecen: Jeremiás Gergő és Dombi Tibor helyett Joan Carrillo
2021. november 10. – Kisvárda: Joao Janeiro helyett Erős Gábor
2021. november 12. – MTK: Teodoru Vaszilisz helyett Márton Gábor
2021. december 13. – Ferencváros: Peter Stöger helyett ideiglenesen Máté Csaba
2021. december 20. – Ferencváros: Máté Csaba helyett Sztanyiszlav Csercseszov
2021. december 31. – Újpest: Michael Oenning helyett ideiglenesen Víg Péter
2022. január 13. – Újpest: Víg Péter helyett Milos Kruscic
2022. január 30.-február 2. – Honvéd: Horváth Ferenc helyett Nebojsa Vignjevic
2022. február 16. – MOL Fehérvár: Szabics Imre helyett Michael Boris