Három piros lap és Vasas-siker az NB II-es rangadón

Vasasfc.hu
Vasasfc.hu

A Vasas átvette a vezetést a labdarúgó NB II tabelláján, mivel házigazdaként 1-0-ra legyőzte az eddigi listavezető Szombathelyi Haladást a 16. fordulóban.

A rangadó egyetlen gólját Pátkai Máté szerezte a 14. percben. A Vasas Iyinbor Patrick kiállítása miatt a 27. perctől emberhátrányban futballozott, majd a hosszabbításban egy nagy tömegjelenet végén újabb két piros lapot osztott ki Vad II István játékvezető.

A Vasas-játékosok Mocsi Attilának rontottak neki, aki a földön fekvő kapussal ütközött feleslegesen, majd a nagy tumultusban ment oda-vissza a lökdösődés, és Vad II Litauszki Róbertnek, valamint Németh Milánnak mutatta fel a piros lapot.

A Vasasra tapad a Kecskemét, amely a Dorogot győzte le 2-0-ra.

eredmény, 16. forduló:

Vasas FC – Szombathelyi Haladás 1-0 (1-0)
Nyíregyháza Spartacus FC – Budafoki MTE 0-0
WKW ETO FC Győr – Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-0)
Szolnoki MÁV FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-2 (0-1)
Kecskeméti TE Hufbau – Dorogi FC 2-0 (0-0)
Diósgyőri VTK – Budaörsi SC 5-0 (3-0)
FC Ajka – Soroksár SC 1-2 (1-0)
BFC Siófok – Tiszakécskei LC 4-1 (0-0)
Aqvital FC Csákvár – Szentlőrinc SE 2-2 (0-0)
Pécsi MFC – III. Ker. TVE 0-1 (0-0)

Az élcsoport állása: 1. Vasas 33 pont, 2. DVTK 32 (31-16), 3. Kecskemét 32 (25-13), 4. Haladás 31, 5. Szeged 28