NB I

Itt a válasz arra, miért repkednek milliós fizetések az NB I-ben és Európában

A labdarúgókra költött átigazolási összegek a klubok bevételeivel párhuzamosan növekednek.

Szabados Gábor sportközgazdász szerint a labdarúgókra költött átigazolási összegek és fizetések a klubok bevételeivel párhuzamosan növekednek. A szakember az M4 Sport Sportregggeli című műsorában csütörtökön úgy fogalmazott, mivel az európai egyesületek egyre több pénzre tesznek szert a jegyekből, a televíziós jogdíjakból és a mezeladásokból, így többet tudnak költeni játékosigazolásokra, valamint a labdarúgók bérére.

– Maga a futballista a legfőbb érték, éppen ezért a klubok költségvetésének több mint a fele megy el az ő átigazolási díjaikra és fizetésükre – mondta Szabados Gábor. A közgazdász hozzátette, a transzferek nem arról szólnak, hogy kinek mennyi a valós piaci értéke, hanem ezek az adott pillanat döntései, amelyekkel a lehető legjobb megoldást keresi mindenki.

Alexis Sánchez átigazolása kapcsán úgy fogalmazott, hogy ugyan a játékost nyáron ingyen is szerződtethette volna a Manchester United, de most valószínűleg nem volt több jelentkező a chileiért, így a csapatnak nem kellett fizetési versenybe bocsátkoznia, és a piaci értékénél lényegesen alacsonyabb áron szerezte meg: a MU csak az örmény Henrih Mhitarjan játékjogát adta az Arsenalnak Sánchezért cserébe.

A magyar bajnokság kapcsán Szabados elmondta, a folyamatok hasonlóak, de itthon elsősorban a központi bevételek növekedése miatt tudtak nőni a fizetések.

Husztit a Videoton tudta hazacsábítani Fotó: MTI/Illyés Tibor
Olvasói sztorik