Élő Nemzetközi foci

Hihetetlen 11-es párbajban nyerte meg a Villarreal az Európa Ligát

Adam Warzawa / POOL / AFP
A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem sikerült eldönteni a labdarúgó Európa Ligát, azonban a 11-es párbaj mindent kárpótolt, hiszen csupán a tizenegyedik körben dőlt el: David De Gea büntetőjét a kolléga, Gerónimo Rulli kivédte, így a Villarreal legyőzte a Manchester Unitedet.

Azt nem lehet mondani, hogy elkápráztatta a közel tízezer főnyi közönséget a két csapat Gdanskban. Az első félidőben többet volt a labda a Manchester Unitednél, gólt mégis a spanyolok szereztek, a 29. percben Parejo bal oldali beadását követően Gerard Moreno öt méterről kotorta a hálóba a labdát (1-0).

A szünet után az 55. percben Edinson Cavani egyenlített (1-1), de olyan igazi nagy helyzetre egyik csapatnak sem futotta az erejéből.

A hosszabbítás sem hozott változást, így jöhettek a tizenegyesek. Ott legalább összezsúfolódott annyi izgalom, mint a korábbi 120 perc során összesen.

Az első 10 párban senki sem hibázott, következhettek a kapusok. De amíg Geronimo Rulli bevágta a kapuba a labdát, addig David de Gea hibázott – ez döntött a Villarreal javára.

A statisztikák szerint ilyen hosszú tizenegyespárbaj még nem volt az európai kupatörténelemben.

A spanyol együttes története során először végzett az élen európai kupasorozatban, edzője, Unai Emery viszont immár negyedik alkalommal emelhette a magasba a trófeát, amelyet a Sevillával 2014 és 2016 között sorozatban háromszor nyert meg.

Európa Liga, döntő

Villarreal (spanyol)–Manchester United (angol) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 11-10
Gdansk
v.: Turpin (francia)
Villarreal: Rulli – Foyth (Gaspar, 89.), Albiol, Pau Torres, Pedraza (Alberto Moreno, 89.) – Capoue (Raba, 120.), Parejo, Trigueros (Moi Gómez, 77.) – Yeremy (Paco Alcácer, 77.), Gerard Moreno, Bacca (Coquelin, 60.)
Manchester United: De Gea – Wan Bissaka (Mata, 120.), Lindelöf, Bailly (Tuanzebe, 116.), Shaw – McTominay (Alex Telles, 120.), Pogba (James , 116.), Bruno Fernandes – Rashford, Greenwood (Fred, 100.), Cavani
gól: Gerard Moreno (29.), illetve Cavani (55.)

Rulli 11-10

Jöhetnek a kapusok, Rulli beverte nagyon – 11-10.

Shaw 8-8

Shaw lövésébe a kapus beleért, de nem tudta védeni – 8-8.

Albiol 7-6

Albiol finoman, higgadtan a bal alsóba – 7-6.

Fred 6-6

Fred keményen beverte a bal alsóba – 6-6.

Parejo 5-4

Parejo az ötödik sorozatban nem rontott – 5-4.

Rashford 4-4

Rashford okosan kivárt, és a jobb oldalt választotta – 4-4.

Bruno Fernandes 3-3

Bruno Fernandes ugyanúgy a jobb alsót választotta, a kapus rajta volt, de nem érte el – 3-3.

Paco Alcácer 3-2

Paco Alcácer lövését ugyan érezte De Gea, de nem ért oda a jobb alsó sarokra – 3-2.

Moreno - 1-0

Gerard Moreno kezdte, belőtte a kapu jobb oldalába – 1-0 a Villarrealnak.

Negyedik párbaj a történelemben

Amióta egymérkőzéses döntőket rendeznek az UEFA-kupa/Európa Liga történetében, ez a negyedik finálé, amelye 11-esekkel dől el.

2000-ben a Galatasaray az Arsenalt verte, míg a Sevilla 2007-ben az Espanyol, 2014-ben a Benfica ellen nyert így.