Bronzérmes lett a MU, lecsúszott a BL-ről a Leicester

A 2018-as ezüstérem után ismét dobogós helyen végzett Manchester United az angol labdarúgó-bajnokságban, miután az utolsó forduló rangadóján idegenben 2-0-ra legyőzte a Leicester Cityt.

A hazaiak a 71. percig tartották magukat, akkor Jonny Evans buktatta a 16-oson belül Anthony Martialt, a büntetőt Bruno Fernandes a bal sarokba lőtte (0-1).

A hajrában Evans megkapta második sárga lapját, az emberelőnybe került Manchester United pedig a 98. percben egy nagy potyával növelte előnyét. Kasper Schmeichel kapus ki akarta cselezni Jesse Lingardot, aki elvette tőle a labdát és az üres kapuba lőtt (0-2).

A hazaiak ezzel a Bajnokok Ligájáról is lecsúsztak, a Chelsea ugyanis 2-0-ra nyert a Wolverhampton ellen és beért a 4. helyre.

A Leicester így ősztől csak az Európa-ligában indulhat, csakúgy, mint a Tottenham. Még a Wolverhampton is bízhat a nemzetközi kupaszereplésben, amennyiben az FA-kupa augusztus elsejei döntőjében a Chelsea legyőzi az Arsenalt, akkor a hetedik is indulhat a második számú kupasorozatban.

Az alsóházban az Aston Villa élt a helyzeti előnyével és 1-1-es döntetlent játszva a West Ham United otthonában biztosította a bennmaradását. A Watford még megelőzhette volna, de túl későn hajrázva, háromgólos hátrányból csak 3-2-re tudott szépíteni az Arsenal otthonában.

Hiába győzött az Everton otthonában, szintén kiesett a Bournemouth, amely öt élvonalbeli szezon után ismét a Championshipben folytatja.

A gólkirályi címet a Leicester angol válogatott támadója, Jamie Vardy szerezte meg 23 találattal.

Premier League, 38. forduló

Leicester City – Manchester United 0-2 (0-0)
gól: Bruno Fernandes (71., 11-esből), Lingard (98.)

Chelsea – Wolverhampton 2-0 (1-0)
gól: Mount (45+1)., Giroud (45+4.)

Crystal Palace – Tottenham 1-1 (0-1)
gól: Schlupp (53.), illetve Kane (13.)

Arsenal – Watford 3-2 (3-1)
gól: Aubameyang (5., 33., az elsőt 11-esből), Tierney (24.), illetve Deeney (43., 11-esből), Welbeck (67.)

Everton – Bournemouth 1-3 (1-2)
gól: Kean (41.), illetve King (13., 11-esből), Solanke (45.), Stanislas (80.)

West Ham United – Aston Villa 1-1 (0-0)
gól: Jarmolenko (86.), illetve Grealish (84.)

Manchester City – Norwich City 5-0 (2-0)
gól: Gabriel Jesus (11.), De Bruyne (45., 90.), Sterling (79.), Mahrez (84.)

Newcastle United – Liverpool 1-3 (1-1)
gól: Gayle (1.), illetve Van Dijk (38.), Origi (59.), Mané (89.)

Southampton – Sheffield United 3-1 (0-1)
gól: Che Adams (50., 71.), Ings (84., 11-esből), illetve Lundstram (26.)