Ronaldo zseniális, a Juventus már kevésbé

Elvették az albán csodagyerek születésnapi ajándékát.

Enyhén szólva sem a várt forgatókönyv szerint alakult a Verona–Juventus bajnoki ütközet első húsz perce. A házigazda markáns fölényben futballozott, mi több, Marash Kumbulla gólt fejelt. Másfél perccel később kiderült, a huszadik születésnapját szombaton ünneplő albán játékos lesen állt; nagyjából 10-15 milliméter dönthetett…

A második félidőben aztán felpörögtek az események. Előbb Cristiano Ronaldo írt újabb rekordot, ugyanis sorozatban a tizedik olasz bajnoki meccsén szerzett gólt. A papírforma torinói diadalt vetített előre, ám a Hellas futballistái másként gondolták. Fabio Borini használta ki a Juve-védelem hibáját, majd jött a slusszpoén – a VAR-szoba jelezte, Leonardo Bonucci kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül.

Giampaolo Pazzini nem is kegyelmezett, a 86. percben bevágta a győztes találatot, melynek az Inter és a Lazio szurkolói is roppant mód örülhetnek.