A Mallorca a sírból hozta vissza, feljutott a LaLigába

Teljes a spanyol bajnokság 2019–2020-as szezonjának mezőnye.

Vasárnap este lejátszották a spanyol LaLiga2 osztályozó-döntőjének visszavágóját. A Mallorca 2-0-s hátrányból várta a Deportivo La Coruna elleni második találkozót, így nagy volt az öröm, amikor Ante Budimir révén megszerezte a vezetést az első félidőben. Sőt a második játékrészben Salva Sevilla találatával ki is egyenlítette az összesített állást (2-0).

A 82. percben Abdon Prats a harmadik hazait jegyezte, amivel 3-0-ra nyert a Mallorca, így feljutott a LaLigába.

LaLiga2, playoff-döntő, visszavágó

Mallorca–Deportivo La Coruna 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Budimir (21.), Sevilla (62.), Prats (82.)
Feljutott: Mallorca (3-2)

A LaLiga 2019–2020-as szezonjának mezőnye

FC Barcelona (Bajnokok Ligája), Atlético Madrid (BL), Real Madrid (BL), Valencia (BL), Getafe (Európa Liga), Sevilla (EL), Espanyol (EL), Athletic Bilbao, Real Sociedad, Real Betis, Alavés, Eibar, Leganés, Villarreal, Levante, Valladolid, Celta Vigo, Osasuna, Granada, Mallorca

Kiemelt kép: Jose Manuel Alvarez Rey/NurPhoto/AFP