Agüero volt a hős, a City nyerte a Premier League rangadóját

Csak szorongatni tudott az Arsenal.

Az éllovas Liverpoolt üldöző Manchester City az Arsenalt fogadta a Premier League 25. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

A hazai együttes már az első percben vezetést szerzett Sergio Agüero révén, amire alig tíz perccel később Laurent Koscielny válaszolt egy szögletet követően. A City azonban így is előnnyel mehetett a szünetre, ugyanis az első félidő végén egy sakk-matt ziccerig kijátszott akcióval Agüero megduplázta saját és csapata góljainak számát.

Egy óra játékot követően ismét az argentin klasszis villant: csak úgy, mint a második góljánál, egy centerezést kellett az üres kapuba pofoznia (3-1). Ezt az előnyt nem herdálta el a City: 3-1-re nyert, így két pontra megközelítette a hétfő este pályára lépő Liverpoolt.