Futsal

Szombaton rendezték a női és férfi futsal Magyar Kupa elődöntőit a nyíregyházi Continental Arénában. A férfiaknál a Haladás nagy csatában verte a Berettyóújfalut, ellenfele a DEAC-ot legyőző Rubeola lesz. A nőknél a Tolna-Mözs és a Hajdúböszörmény vívja a finálét – írja az MLSZ honlapja. Már a női elődöntők izgalmas párharcokat hoztak Nyíregyházán, a Tolna-Mözs és a Ricsilla Futsal összecsapásán egészen a 29. percig nem tudtak gólt szerezni a csapatok, amiben vastagon benne voltak a bravúrokat is bemutató kapusok is. A második félidő közepén mindkét együttes bevette ellenfele hálóját, és egészen a hajráig nyílt maradt a meccs. A végét a tolnaiak bírták jobban, az utolsó másfél percben két gólt szerezve döntötték el saját javukra a mérkőzést. A másik elődöntőben a címvédő Astra és a bajnokságban az élen álló Hajdúböszörmény találkozott egymással. Az Astra Krascsenics Petra révén szerzett vezetést a 17. percben, a hajdúságiak a második félidőre tartogatták a góljaikat. Bokor Adrienn a 27. percben egyenlített, majd egy kapuskidobás után Kota Gabriella csúsztatott a kapuba, 2-1-re alakítva az állást. Az Astra becsülettel küzdött az egyenlítésért, helyzetei is voltak a 2-2-höz, de az utolsó pillanatokban a Hajdúböszörmény szerzett gólt: Pádár Anita állította be a 3-1-es végeredményt. Az első férfi elődöntő csúcsrangadóhoz méltó színvonalas, kemény, izgalmas csatát hozott a Haladás és a bajnokságban jelenleg élen álló Berettyóújfalu csapatai között. Az elsőtől az utolsó pillanatig nyílt volt a meccs, a Berettyóújfalu Trencsényi János találatával vezetést szerzett ugyan az első félidő elején, de a Haladás gyorsan egyenlített, majd a 14. percben megfordította az állást. Másodpercekkel a szünet előtt a Berettyóújfalu egy szép kapásgóllal egyenlített, és egészen a meccs hajrájáig maradt a 2-2-es eredmény. A végig keményen védekező szombathelyiek a 35. percben visszavették a vezetést: Dróth Zoltán távoli lövésébe egy védő lába még beleért, így került a labda a hálóba. Az utolsó percekre a Berettyóújfalu lehozta támadásban a kapusát, de az egyenlítés nem sikerült, a Haladás jutott be a vasárnapi fináléba. A DEAC és a másodosztályú Rubeola párharca is izgalmasan alakult, a debreceniek szereztek vezetést a mérkőzés elején, de a Rubeola veszélyesebben játszott, és a szünetre megfordította az állást. A második félidőben nagyot küzdött mindkét csapat, a sokáig eredmény nélkül, de a hajrában a csömöriek növelték előnyüket, két kontra végén is bevették a kinyíló debreceniek kapuját. A csömöriek a harmadik NB I-es csapatot búcsúztatták kupamenetelésük során, a Rába ETO és a Ferencváros után a DEAC is kénytelen volt gratulálni nekik a továbbjutáshoz. Az elődöntők eredményei: Ricsilla Futsal-Brandmission – Artifex Tolna-Mözs 1-3 (0-0) Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Hajdúböszörményi TE 1-3 (1-0) Swietelsky Haladás VSE – MVFC-Berettyóújfalu 3-2 (2-2) Debreceni Egyetemi AC – Rubeola FC Csömör 1-4 (1-2) A vasárnapi program: Hajdúböszörményi TE – Brandmission-Artifex Tolna-Mözs, 16.00 Swietelsky Haladás – Rubeola Csömör, 19.30 (M4 Sport)
2018. 03. 03. 22:03