Vb-selejtező előtt

Nagy hajrá: sztárcsapatok kényszerülhetnek pótselejtezőre

Harminc válogatott álmodozik még a vébéről, de Ronaldóék, Mbappéék, Lewandowskiék és Buffonék sincsenek biztonságban.
 
 

Vb-selejtező előtt

Nagy hajrá: sztárcsapatok kényszerülhetnek pótselejtezőre

Harminc válogatott álmodozik még a vébéről, de Ronaldóék, Mbappéék, Lewandowskiék és Buffonék sincsenek biztonságban.
 
 
 

Vb-selejtező előtt

Nagy hajrá: sztárcsapatok kényszerülhetnek pótselejtezőre

Harminc válogatott álmodozik még a vébéről, de Ronaldóék, Mbappéék, Lewandowskiék és Buffonék sincsenek biztonságban.

A 2018-as világbajnoki kvalifikáció küzdelmei a nagy októberi hajrához érkeztek: az európai zónában a nemzeti csapatok csütörtöktől keddig vívják utolsó vb-selejtezős mérkőzéseiket, melyek után eldől, kik kvalifikálják magukat automatikusan a jövő évi oroszországi tornára. Összeállításunkban mutatjuk, kik izgulhatnak még a továbbjutásért, illetve a pótselejtezőt érő második pozíciókért.

Mint ismert, a sorozat végén a kilenc csoportelső automatikusan kijut a világbajnokságra, míg a nyolc legjobb csoportmásodik között oda-visszavágós pótselejtezőt játszanak. A kilencedik csoportmásodik kiesik. A pótselejtezők győztesei jutnak még ki a világbajnokságra.

Így áll pillanatnyilag a legjobb csoportmásodikak mezőnye

Két nemzet már örülhet

A házigazda (így automatikusan résztvevő) Oroszország mellett egyetlen európai csapatként Belgium harcolta ki két fordulóval a vége előtt az oroszországi részvételt, az ő helyük tehát már biztos.

Huszonnégy csapat még álmodozik

Ők azok, akik matematikailag még odaérhetnek az első helyre:
Bulgária, Horvátország, Dánia, Anglia, Franciaország, Németország*, Izland, Írország, Olaszország, Montenegró, Hollandia, Észak-Íroszág**, Lengyelország, Portugália*, Skócia, Szerbia**, Szlovákia, Szlovénia, Spanyolország*, Svédország, Svájc*, Törökország, Ukrajna, Wales

* Legrosszabb esetben csoportmásodik helyen végez, azaz playoff-mérkőzést játszhat
** A második helyük biztos, de a playoff helyük nem

Akik már csak a csoportmásodik helyekben bízhatnak

Az alábbi hat csapat legjobb esetben a kvartett második helyét csípheti el:
Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Ciprus, Észtország, Görögország

Akik számára elúszott a hajó...

A huszonhárom biztos lemaradó között ott van a Storck-csapat is:
Andorra, Örményország, Azerbajdzsán, Fehéroroszország, Csehország, Feröer-szigetek, Finnország, Macedónia, Grúzia, Gibraltár, Magyarország, Izrael, Kazahsztán, Koszovó, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Málta, Moldova, Norvégia, Románia, San Marino

Európán kívül már kvalikifálták magukat a vb-re

Brazília, Irán, Japán, Mexico, Dél-Korea, Szaúd-Arábia

Fontos időpontok:

A playoff mérkőzések sorsolása: október 17. Zürich A playoff mérkőzések első felvonása: november 9-11. A playoff mérkőzése második felvonása: november 12-14. A vb-csoportok sorsolás: december 1. Moszkva Az oroszországi torna iőpontja: 2018. június 14. – 2018. július 15.

Az A-csoport hátralévő mérkőzései:

2017. október 7., szombat
18:00 Svédország–Luxemburg
20:45 Fehéroroszország–Hollandia
20:45 Bulgária–Franciaország
2017. október 10., kedd
20:45 Franciaország–Fehéroroszország
20:45 Luxemburg–Bulgária
20:45 Hollandia–Svédország

A B-csoport hátralévő mérkőzései:

2017. október 7., szombat
20:45 Svájc–Magyarország
18:00 Feröer–Lettország
20:45 Andorra–Portugália
2017. október 10., kedd
20:45 Magyarország–Feröer
20:45 Lettország–Andorra
20:45 Portugália–Svájc

A C-csoport hátralévő mérkőzései:

2017. október 5., csütörtök
18:00 Azerbajdzsán–Csehország
20:45 Észak-Írország–Németország
20:45 San Marino–Norvégia
2017. október 8., vasárnap
20:45 Csehország–San Marino
20:45 Németország–Azerbajdzsán
20:45 Norvégia–Észak-Írország

A D-csoport hátralévő mérkőzései:

2017. október 6., péntek
18:00 Grúzia–Wales
20:45 Ausztria–Szerbia
20:45 Írország–Moldova
2017. október 9., hétfő
20:45 Moldova–Ausztria
20:45 Szerbia–Grúzia
20:45 Wales–Írország

A E-csoport hátralévő mérkőzései:

2017. október 5., csütörtök
18:00 Örményország–Lengyelország
20:45 Montenegró–Dánia
20:45 Románia–Kazahsztán
2017. október 8., vasárnap
18:00 Dánia–Románia
18:00 Kazahsztán–Örményország
18.00 Lengyelország–Montenegró

A F-csoport hátralévő mérkőzései:

2017. október 5., csütörtök
20:45 Anglia–Szlovénia
20:45 Málta–Litvánia
20:45 Skócia–Szlovákia
2017. október 8., vasárnap
18:00 Litvánia–Anglia
18:00 Szlovákia–Málta
18:00 Szlovénia–Skócia

A G-csoport hátralévő mérkőzései:

2017. október 6., péntek
20:45 Olaszország–Macedónia
20:45 Liechtenstein–Izrael
20:45 Spanyolország–Albánia
2017. október 9., hétfő
20:45 Albánia–Olaszország
20:45 Macedónia–Liechtenstein
20:45 Izrael–Spanyolország

A H-csoport hátralévő mérkőzései:

2017. október 7., szombat
18:00 Bosznia-Hercegovina–Belgium
18:00 Gibraltár–Észtország
20:45 Ciprus–Görögország
2017. október 10., kedd
20:45 Belgium–Ciprus
20:45 Észtország–Bosznia-Hercegovina
20:45 Görögország–Gibraltár

A I-csoport hátralévő mérkőzései:

2017. október 6., péntek
20:45 Horvátország–Finnország
20:45 Koszovó–Ukrajna
20:45 Törökország–Izland
2017. október 9., hétfő
20:45 Finnország–Törökország
20:45 Izland–Koszovó
20:45 Ukrajna–Horvátország
 

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Eredmények, interjúk, átigazolási hírek első kézből.