Másodosztály

A kiállítás után harangoztak az SzTK-nak

Az NB II 12. fordulójában: Szigetszentmiklós–Békéscsaba 0-3.

A hazaiak közül Tim Heinemann, Balogh Miklós és Eldar Pilavdzics nem játszhatott sérülés miatt. A vendégeknél Tolmbaye eltiltott. A 13. percben Khous passza után a középen érkező Takács Tamás 11 méterről a kapu fölé lőtt. Két perccel később Pozsár Gábor szögletét Mészáros László 11 méterről a kapu fölé fejelte. A 26. percben Tölgyesi Viktor 16 méterről eleresztett lövése kipattant Sánta kapusról, éppen Mosquera elé, de Ivan Jakovljevics menteni tudott előle.

A 42. percben Khous lapos lövését Póser üggyel-bajjal védte. A szünet előtt Khous remek labdát kapott a tizenhatoson belül, elhúzta a kapus mellett, de kisodródott, így éles szögből próbált kapura lőni, az egyik vendégvédő azonban kivágta a labdát a gólvonalról.

Az ötvenedik percben Takács Tamás ugrott ki a vendégvédők gyűrűjéből, ám Póser remek ütemben lépett ki a kapujából, és menteni tudott. Az 59. percben Takács fejelt a kapu fölé. A 67. percben Zsivóczky Norbert szabadrúgását a csabaiak kapusa ököllel kiütötte. A másik oldalon Csikortást Dávid a tizenhatoson belül buktatta Leucutát, ezért a játékvezető kiállította az SzTK védőjét. A jogosan megítélt tizenegyest a sértett végezte el, de a kapufára lőtt, a kipattanó pedig kivágták a hazaiak.

A 76. percben Horváth Tamás kapott remek labdát, majd 16 méterről a kapuba tekert (0-1). Két perccel később ismét Horváth lódult meg, majd Mosquerához passzolt, aki 11 méterről, estében a hálóba lőtt (0-2). A 87. percben Pantovics kapott remek labdát a tizenhatoson belül, majd öt méterről a léc alá bombázott (0-3). A 93. percben Mosquera tekert a kapu mellé 16 méterről – tudósít az SzTK honlapja.

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Eredmények, interjúk, átigazolási hírek első kézből.