Nem tudott szépen búcsúzni a Győr

A Rába ETO 8-3-ra kikapott a román City US Targu Mures csapatától az UEFA Futsal Cup elitkörének harmadik fordulójában, Lisszabonban.

Győzelem esetén akár még az első, továbbjutást jelentő helyet is megszerezhette volna csoportjában az ETO, tehát volt tétje a győriek utolsó mérkőzésének. A román bajnok kezdett jobban, mezőnyfölényt harcolt ki a találkozó első felében. Aztán ahogy a portugálok ellen, egy komolyabb kihagyás elég volt ahhoz, hogy három perc alatt háromszor is kapituláljon a magyar bajnok. Nulla-három után azonban összekapta magát a Győr, akadtak is gólszerzési lehetőségek, szünetig azonban már nem sikerült szépíteni – tudósít a klub honlapja.

A fordulás után azonban Mincho és Gyurcsányi révén egy percen belül visszajött a meccsbe az ETO (2-3). Pár perc múlva azonban ismét a románok szereztek gólt, ám nem sokkal ezután emberhátrányba került a Marosvásárhely! Az ETO ekkor még a kapusát is levitte, ami eredményre vezetett: megint feljött egy találtra az együttes. A lendület ezután megtört, mert a győriek csapatkapitánya is piros lapot kapott, az előnyt pedig a románok is kihasználták, így 4-4 helyett 3-5-re alakult az összecsapás. Nem adta fel a magyar bajnok, vészkapus-játékkal próbálkozott, ám sok volt a hiba, amit a románok újabb gólokkal büntettek. A győri együttes a hajrára aztán alaposan elfáradt, így végül még nagyobb lett a különbség.

Összességében igazi ki-ki mérkőzést játszott az ETO a román bajnokkal, amiből most a Marosvásárhely jött ki jobban. A Győr vereséggel búcsúzott az elitkörtől, ám semmi oka a szégyenkezésre, a vártnál ugyanis sokkal jobban szerepelt, és első találkozóján legyőzte a brazilokkal megerősített grúz bajnokot, majd szoros meccset játszott a neves Sporting gárdájával. A lisszaboni csoportból a Sporting jutott az áprilisi négyes döntőbe.

A mérkőzés képgalériája ide kattintva megtekinthető!

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Eredmények, interjúk, átigazolási hírek első kézből.